تشدید ایران هراسی و فروش تجهیزات به کشورهای منطقه هدف طرح اخیر واشنگتن است

0 4

فداحسین مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تلاش ایالات متحده و متحدانش برای ساخت شبکه‌ای پهپادی مقابل ایران، گفت: کاخ سفید بارها نسبت به توان دفاعی ایران خصوصا در حوزه پهپادی واکنش نشان داده و خواستار کنترل آن از سوی کشورهای مختلف شده است.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سیاستمداران آمریکایی همواره از فرصت های استفاده کردند تا موضوع توانمندی نظامی ایران را به میز مذاکرات بکشانند، اظهار کرد: بر همین اساس بارها در اظهارات کارشناسان صحبت از برجام های دیگر از جمله موشکی و غیره بوده است.

وی با بیان اینکه شرایط کنونی دنیا و موقعیت منطقه اجازه نمی دهد کشورها نسبت به افزایش سطح بازدارندگی و توان دفاعی خودشان بی توجه باشند، ادامه داد: این مهم در حالیست که کشورهای مختلف درصدد توسعه تجهیزات نظامی خصوصا پهپادها بوده و در این راستا آمریکایی ها و متحدانشان سرآمد هستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ضمن اشاره به اینکه ایالات متحده همواره تلاش کرده قدرت ایران را موجب بروز ناامنی در منطقه معرفی کند، افزود: متاسفانه چنین رویکردی در حالی مطرح است که خودشان در منطقه عامل بی ثباتی بوده و ملت های منطقه را به خاک و خون کشیدند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین نباید فراموش کرد آمریکایی ها با مطرح کردن ایده ساخت شبکه‌ای پهپادی مقابل ایران، تجهیزات نظامی خود را به کشورهای منطقه می فروشند و کسب درآمد می کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.