استقرار چراغ‌های گردان در جاده‌های استان سمنان

0 3
استقرار چراغ‌های گردان در جاده‌های استان سمنان

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمد حمیدی، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان عصر امروز در شورای راهبری وضعیت تصادفات استان در سالن جلسات یادگار امام استانداری اظهار کرد: به دلیل کویری بودن استان و با توجه به سرعت زیاد خودروها به‌منظور عبور از مناطق کویری و همچنین خستگی زیاد رانندگان، متاسفانه مسافران دچار حادثه می‌شوند که در این خصوص لازم است مانند ماه‌های گذشته اقدامات لازم برای افزایش ماندگاری مسافران انجام شود.

وی تصریح کرد: اداره کل راهداری استان و همچنین اداره کل راه و شهرسازی شرق استان سمنان، اهتمام لازم جهت کمک به پلیس راه به‌منظور به کارگیری چراغ‌های گردان مانند ایام نوروز را داشته باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اضافه کرد: لازم است نیروهای امدادی مانند هلال احمر و اورژانس با محوریت پلیس راه در نقاط محدوده کاری خود مستقر شده تا بیشتر و بهتر بتوانیم به کاهش تصادفات کمک کنیم.

حمیدی گفت: دهیاران استان‌ مکلف هستند تا با هماهنگی فرمانداران شهرستان‌ها نسبت به تهیه چراغ‌های گردان از ادارات کل راهداری استان و راه و شهرسازی شرق استان اقدام‌  و در نقاط حادثه‌خیز و در مسیر روستاها با هماهنگی و نظر پلیس راه مستقر کنند.

وی بیان کرد: در حوزه درون‌شهری و باتوجه به شروع سال تحصیلی جدید، خط‌کشی خیابان‌ها و معابر و همچنین موارد مرتبط با آغاز سال تحصیلی انجام و آشکارسازی معابر منتهی به مدارس در دستور کار شورای ترافیک شهرستان‌ها باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان اضافه کرد: طرح‌ها و برنامه‌های خارج از محدوده شهری الزاما در کمیسیون ایمنی تصمیم‌گیری خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.