تشرف بیش از ۱٫۵ میلیون زائر خارجی به سامرا/ حرم همچنان مملو از جمعیت است+عکس و فیلم

0 3
تشرف بیش از 1.5 میلیون زائر خارجی به سامرا/ حرم همچنان مملو از جمعیت است+عکس و فیلم

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، پس از ۲ روز از اربعین حسینی، جمعی از زائران به زیارت حرم امامین عسکریین علیهما السلام در سامرا مشرف شده‌اند و همچنان اعتاب مقدسه عراق مملو از جمعیت است؛ تا جایی که انگار اربعین ادامه دارد.

حرم امامین عسکریین (ع) پس از اربعین

با وجود اینکه بر اساس گزارش‌ها حدود ۹۰ درصد زائران اربعین به کشور بازگشتند، اما همچنان سفرهای زیارتی به عراق در حال انجام است و زائران از مرزهای زمینی و هوایی به سوی شهرهای زیارتی عراق در حال حرکت هستند.

در سامرا نیز با وجود اینکه اوایل ماه صفر به دلیل ناآرامی‌های عراق به نظر می‌رسید که امکان زیارت حرم امامین عسکریین علیهم السلام وجود نداشته باشند، اما از همان روزهای نخست ورود زائران اربعین به عراق، حرم سامرا مملو از جمعیت و موکب‌های پذیرایی از زائران نیز آماده خدمت به زائران بود.

با توجه به دور بودن مسافت پارکینگ‌ها تا حرم امامین عسکریین علیهم السلام، در مسیر زائران بیش از ۵۵ موکب اربعینی از سوی ایران و عراق راه‌اندازی شده و حتی برخی از شیوخ سامرا نیز همچون سال‌های گذشته پای کار زائران اربعین آمده بودند.

بر اساس آخرین آمارها از سوی آستان حرم امامین عسکریین علیهما السلام بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار زائر خارجی در ۱۰ روز اخیر به زیارت سامرا مشرف شدند و همچنان نیز سامرا میزبان زائران از نقاط مختلف جهان است.

در ادامه تصاویری از حال و هوای حرم امامین عسکریین علیهماالسلام را پس از اربعین حسینی مشاهده می‌کنید:

پایان پیام/ ت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.