دولت برای درآمدزایی از سوق‌الجیشی کریدور سوق ‌الجیشی قزاقستان، ترکمنستان، ایران تلاش کند

0 3

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دیدارهای اخیر رئیس جمهور در جریان سفر به ازبکستان برای حضور در اجلاس شانگهای، گفت: حضور پررنگ ایران در اجلاس های مهم دنیا بیانگر این است که نگاه امروز جمهوری اسلامی به کشورها متعادل شده و با گسترش ارتباطات خود با کشورهای دنیا، آنها را صرفا در چند کشور غربی خلاصه نکرده ایم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: این موضوع باعث می شود فضای یکجانبه گراییِ شکل گرفته از سوی آمریکا و برخی کشورها از بین رفته و از سوی دیگر در مراودات تجاری، دست ایران برای فعالیت هایش بازتر گذاشته شود.

وی در ادامه با بیان اینکه در این راستا تحریم ها که برای امتیازگیری از کشور ما نیز وضع شده با توسعه روابط، تأثیر خود را از دست خواهد داد، عنوان کرد: از سوی دیگر این حضور با شکسته شدن انحصار رسانه ای به عنوان یک ظرفیت باعث می شود، صدای جمهوری اسلامی ایران واقعیات را به گوش افکار عمومی دنیا برساند در حالی که تا چندی پیش هیچ تریبونی برای شنیده شدن این صدا وجود نداشت.

سلیمی اضافه کرد: با پیوستن ایران به شانگهای یک فضای توسعه ای به سوی کشورمان باز شد که باعث تحرک و جهش می شود به شرطی که بتوانیم از این فرصت طلایی به درستی استفاده کنیم و آن نیز صرفا با هماهنگی های لازم دستگاه های متصدی انجام می شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به دیدار رئیس جمهور کشورمان با همتای قزاقستانی خود که طی آن پیرامون مسائل ترانزیتی گفتگو شد، خاطرنشان کرد: موقعیت سوق الجیشی ایران یک موقعیت ویژه است که کریدور قزاقستان، ترکمنستان، ایران می تواند درآمد جدی برای ما ایجاد کند و یک فرصت بی نظیر در حوزه حمل و نقل برای کشورهای ذینفع خواهد بود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.