مذاکره مستقیم با آمریکا در حال حاضر هیچ نتیجه ای ندارد

0 5

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک و تاکید بر اینکه با آمریکا مذاکره مستقیم صورت نمی گیرد، گفت: تجربه سال های گذشته ثابت کرده است که آمریکا در مقابل ایران صداقت ندارد، قطعا آمریکا با اعمال تحریم ها و استفاده از ظرفیت بین المللی علیه ایران، تحریک جریان ها و گروه های معاند و مخالف جمهوری اسلامی ایران، قابل اعتماد نیست.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس با تاکید بر اینکه  جمهوری اسلامی ایران کشوری قدرتمند و صاحب نام است بیان کرد: از آنجایی که آمریکا با ایران صادق نیست مذاکره با این کشور سخت است مگر اینکه با لغو تحریم ها و جبران خسارت های گذشته ثابت کند قابل اعتماد بوده، چنین اقداماتی می تواند در ترمیم روابط موثر باشد.

وی تاکید کرد: آمریکا تا امروز گامی برای جلب اعتماد جمهوری اسلامی برنداشته است بنابراین مذاکره مستقیم با آمریکا سودی ندارد، از این جهت رئیس جمهور تاکید داشته مذاکره مستقیم صورت نمی گیرد زیرا عایدی برای ایران نخواهد داشت.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه آمریکا چند روز گذشته تحریم چند شرکت ایران در دستورکار خود قرار داده است، گفت: مذاکره با کشوری که چنین روحیه ای دارد بی معنا است، گفتگو با کشوری انجام می شود که نگاه خصمانه نداشته باشد اما واشنگتن در یک سال گذشته در مقابل تهران رویکرد خصمانه داشت و از همه اهرم ها برای تحریم ایران استفاده کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد:عملکردهای آمریکا و تحلیل های دیپلماسی جمهوری اسلامی نشان می دهد در حال حاضر گفتگوی مستقیم با آمریکا هیچ نتیجه ای ندارد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.