واردات آمبولانس با وجود ظرفیت تولید داخلی خردمندانه نیست

0 4

سیدمصطفی آقامیرسلیم در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ‌ملت، در خصوص استفاده از ظرفیت‌‌های داخلی برای تولید آمبولانس، گفت: دولت برای تجهیز اورژانس ها تصمیم به واردات هزار آمبولانس گرفته که قطعا از سر خیر خواهی است اما با توجه به اینکه  در حال حاضر، ظرفیت تولید آمبولانس با کیفیت در کشور وجود دارد، حتی تعدادی از آمبولانس‌ها نیز به دلیل نبود سفارش خرید، موضوع نیمه تمام رها شده اند، تصمیم به واردات این خودروها خردمندانه نیست.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ما نباید مشتری برای کارخانه‌های خارجی درست کنیم، افزود: ما باید صنایع خودمان را تقویت کرده و دستاوردهایی که به لحاظ کیفی قابل قبول است را مورد توجه قرار دهیم . به نظر بنده تصمیم دولت برای واردات آمبولانس عجولانه بوده و باید نسبت به آن تجدید نظر صورت بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه تعدادی ون با قابلیت تبدیل به آمبولانس تولید شده و تنها در انتظار سفارش دولت بوده تا تجیهزات داخلی مورد نیاز بر روی آن نصب شود تصریح کرد: وقتی در کشور امکان تولید با کیفیت آمبولانس وجود دارد بنده با واردات آن مخالف هستم. نباید تحت تاثیر تبلیغاتی که عنوان می‌کنند تولیدات داخلی کیفیت ندارد قرار بگیریم بلکه باید کیفیت مورد نظر خودمان را به سازندگان تحمیل کنیم. سازندگان و مهندسان نیز با روحیه بالا به دنبال تولید محصولات با کیفت و ارتقا تولید ناخالص کشور و سپس بهبود وضعیت اقتصادی کشور هستند.

آقامیرسلیم با بیان اینکه واردات تولید ناخالص داخلی را افزایش نداده و بلکه موجب تقویت و بهبود تولید ناخالص سایرکشورها می‌شود اظهار کرد: واردات آمبولانس بر خلاف سند تحول دولت بوده که در ابتدای سال با هدف حمایت از تولید داخلی منتشر کرده است. چرا دولت به این سند توجهی نمی‌کند؟

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس گفـت: متاسفانه رویه غلطی در میان دستگاه های اجرایی وجود دارد که کارها را معطل نگه می‌دارند تا نیازهای امنیتی، اقتصادی، بهداشتی مردم با بحران مواجه شود و سپس عنوان می‌کنند که تولید داخلی پاسخ گوی نیاز داخلی نبوده و باید واردات انجام شود. این شیوه بسیار غلطی است چرا که دولت باید از ابتدای سال تدبیر کرده و نیازهای موجود را به سازندگان و کارخانه‌های داخلی سفارش داده تا به مرور تولید و در اختیار دولت و بخش خصوصی قرار بگیرند./

 پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.