کودکان نطنزی یاوران کوچک امام حسین(ع) شدند+تصاویر

0 10
کودکان نطنزی یاوران کوچک امام حسین(ع) شدند+تصاویر

علی ترابیان رئیس انجمن هنرهای نمایشی نطنز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نطنز اظهار کرد: یازدهمین همایش یاوران کوچک امام حسین (ع) باهدف نهادینه کردن و ترویج فرهنگ عاشورایی و کربلایی و شناخت صحیح کودکان و نوجوانان با مقوله عزاداری ویژه کودکان در نطنز برگزار شد.

وی افزود: از اقدامات قابل‌ توجه در برگزاری همایش تشکیل یک گروه منتخب از کودکان و نوجوانان برای برنامه‌ریزی و انجام تمام امور همایش بود که بعد از دو سال وقفه، با رعایت کلیه پروتکل‌های بهداشتی در محوطه باز برگزار شد.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی نطنز تصریح کرد: آموزش نماز، احکام، مشخصات چهارده معصوم، عزاداری، سخنرانی، مسابقات فرهنگی و مذهبی، تئاتر، ایستگاه‌های نقاشی، شعر، مداحی از برنامه‌های همایش بوده که تمام آن‌ها توسط خود کودکان و نوجوانان اداره و انجام شد.

ترابیان تصریح کرد: این برنامه باهدف نهادینه کردن فرهنگ صحیح عزاداری و آشنایی هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان با مفاهیم بزرگ فرهنگی و مذهبی، توسط عده‌ای از جوانان انجمن هر ساله در ایام اربعین و دهه آخر صفر برپا می‌شود.

وی گفت: هر روز از برنامه به نام و یاد یکی از کودکان کربلا نام‌گذاری و داستان و مدیحه‌سرایی و نمازهای یومیه، احکام نماز، امام شناسی و قرآن به کودکان در قالب فعالیت‌ها و بازی‌های فرهنگی و هنری آموزش داده شد.

ترابیان بیان کرد: در این همایش بانک اطلاعاتی جامع و کامل از ۲۶۵ کودک و نوجوان مشتاق فراگیری مفاهیم دینی و مذهبی و فرهنگی تهیه و آماده‌شده و برای ماه‌های آینده آموزش‌های لازم برای این کودکان و نوجوانان آغاز خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.