۳ کشته در برخورد دو هواپیمای سبک در «دنور» آمریکا

0 0
3 کشته در برخورد دو هواپیمای سبک در «دنور» آمریکا

به  گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخورد دو هواپیمای کوچک در آسمان  نزدیک  شهر «دنور» پرجمعیت‌ترین شهر ایالت «کلرادو» در آمریکا به مرگ سه نفر منجر شد.

به گزارش وبگاه «رادیو ملی آمریکا» هنوز علت برخورد هواپیمای «سسنا- ۱۷۲» چهار نفره و  هواپیمای سبک «سانکس» دو نفره مشخص نیست.  این سانحه صبح شنبه به وقت محلی رخ داد و ساکنان منطقه با شنیدن صدای سقوط این دو هواپیما هراسان از منال خود خارج شدند.

یکی از این هواپیماها در یک مزرعه و دیگری در لابلای درختان نزدیک فرودگاه «ونس برند» در در ۵۰ کیلومتری شمال دنورسقوط کرد. به گفته پلیس جسد دو نفر در لاشه یک هواپیما و یک نفر در لاشه هواپیمای دیگر پیدا شد. هویت قربانیان نیز تاکنون اعلام نشده است.

اداره هوانوردی فدرال  آمریکا از تحقیق در این زمینه خبر داده و اعلام کرده است که گزارش اولیه حدود ۱۵ روز دیگر منتشر خواهد شد.

آمریکا مدتی است که با سقوط جنگنده‌ها، بالگردها و هواپیمای سبک خود مواجه شده است. چندی قبل یک فروند بالگرد پلیس آمریکا نزدیک سواحل مشرف به اقیانوس آرام سقوط کرد.

 این بالگرد در جریان پرواز بر فراز ساحل شهر «نیوپورت» در کالیفرنیا ناگهان سقوط کرد و یک افسر پلیس کشته و یک افسر دیگر مستقر در این بالگرد زخمی شد.

سخنگوی پلیس در نشست خبری گفت که این بالگرد حین پرواز دچار مشکل شد و خلبان کنترل آن را از دست داد.

 در سانحه‌ای دیگر نیز یک بالگرد رزمی آمریکا از نوع «آپاچی- ۶۴» متعلق به پایگاه  «فورت راکتر» نزدیک منطقه «اوزارک» در «آلاباما» سقوط کرد. دو خدمه این پرواز به دنبال این حادثه مجروح شده  و بیمارستان منتقل شدند. بنا بر اعلام ارتش آمریکا، به این بالگرد طی این سانحه خساراتی وارد شد. (جزئیات بیشتر)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.