خدمات رسانی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی به بیش از ۴۸۰۰ زائر اربعین حسینی

0 3

 

خدمات رسانی جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی به بیش از ۴۸۰۰ زائر اربعین حسینی

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، امیر جعفرزاده مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اظهار داشت: تاکنون ۴۸۵۳ نفر به همت تیمهای امدادی، درمانی وبشردوستانه هلال احمر آذربایجان‌غربی خدمات‌ امدادی، درمانی وفرهنگی بهره مند و ۱۱ مصدوم نیز به مراکز درمانی انتقال یافتند.

وی ادامه داد: آموزش‌های ایستگاهی آمادگی در برابر مخاطرات شایع و کمک‌های اولیه ویژه زائران مستقر در مرز تمرچین، ایستگاه‌های آموزشی با محور اطلاع‌رسانی درباره مخاطرات شایع در پیاده‌روی اربعین حسینی برپا شده‌ از جمله برنامه‌های آموزشی ای هستند که در حال برگزاری می باشد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌غربی همچنین از توزیع بیش از ۴ هزار بروشور آموزشی مربوط به پروژه آگاه‌سازی از خطرات مین و مواد منفجره و بیش از هزار بسته بهداشتی و نصب ۷۰ بیلبورد با موضوع پیشگیری از مخاطرات و پروژه آگاه سازی از خطرات مین و مواد منفجره نیز در مرز تمرچین و مسیرهای منتهی به آنها خبر داد.

وی به بخش دیگری از فعالیت‌های چند وجهی جمعیت هلال احمر به زائران حسینی اشاره و بیان کرد: در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و بشردوستانه نیز جمعیت هلال احمر در موسم پیاده روی اربعین حسینی (ع)با برپایی ایستگاه‌های دوستدار کودک به ارائه خدمات فرهنگی به ویژه برای کودکان پرداخته و در قالب تیم‌های سحاب، جوانان آموزش دیده با حضور در جمع زوار کمک های اولیه ارائه کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان‌غربی همچنین اظهار داشت: علاوه بر این خدمات که در خاک میهن و در استان آذربایجان‌غربی به زائران ارائه شده است، خدمات بهداشتی و درمانی این جمعیت در خاک کشور عراق در شهر اربیل با برپایی مرکز درمانگاهی به همت همکاران در معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت استان و داوطلبان استمرار دارد وبصورت شبانه‌روزی به درمان زائران مراجعه کننده پرداخته می‌شود.

وی به زائران اربعین حسینی اطمینان خاطر داد که این خدمت‌رسانی‌ها تا بازگشت همه زائران به میهن ادامه خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.