سجادی: تخصیص بیش از ۹۰میلیارد تومان برای پروژه‌های ورزشی استان اردبیل

0 1
سجادی: تخصیص بیش از ۹۰میلیارد تومان برای پروژه‌های ورزشی استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سیدحمید سجادی عصر امروز در نشست جمع‌بندی سفر به استان اردبیل اظهار کرد: در راستای حمایت از ورزش استان اردبیل ۲۵میلیارد تومان اعتبار برای تجهیز خانه کشتی، رفع نواقص استخر و تامین نورافکن‌های سالن‌های ورزشی شهرستان نیر، اختصاص یک تشک کشتی و ۲میلیارد تومان جهت بهسازی سالن کشتی و ایجاد ۸ واحد سوییت و احداث ۱۰هزار مترمربع مسیر پیاده‌روی در شهرستان سرعین مصوب شد.

وی افزود: فراهم کردن میزبانی مسابقات جهانی اسکی روی چمن ۲۰۲۳ و اختصاص ۲۰میلیارد تومان جهت ترمیم و رفع نواقص ورزشی در شهرستان نمین و اختصاص ۱۰میلیارد تومان جهت بازسازی و ترمیم ساختمان و پیست تارتان، اختصاص ۷میلیارد تومان از استانداری و اختصاص ۳۰میلیارد تومان برای ورزشگاه تختی اردبیل، از دیگر دستاورد‌های این سفر برای استان اردبیل است.

وزیر ورزش‌وجوانان تصریح کرد: همچنین مقرر شد طی ۳ ماه آینده نواقص سالن دوومیدانی ورزشگاه علی دایی رفع و نصب نورافکن و بهسازی چمن این ورزشگاه انجام شود و پیست تارتان آن نیز در بهار ۱۴۰۲ تکمیل شود.

وی ادامه داد: رئیس جمهور به حوزه ورزش بانوان توجه ویژه دارند و دستورات مهم و ویژه‌ای در این راستا صادر کردند و برای این حوزه استقلال و خودکفایی ورزش بانوان کشورمان برنامه اصلی است و زیرساخت‌های لازم برای ورزش بانوان در سطح‌های مختلف در دست اقدام است.

سجادی با اشاره به علاقه رئیس جمهور به ورزش تشریح کرد: با پیگیری‌های شخص رئیس جمهور، خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال انجام شده است.

راکد بودن بیش از ۶۰۰ پروژه ورزشی در کشور

وی با اشاره به پروژه‌های عمرانی ورزشی کشور گفت: در سطح کشور ۶۳۲ پروژه راکد غیرفعال وجود دارد و بیش از ۵ هزار پروژه عمرانی فعال ورزشی در کشورمان در جریان است که برای اتمام پروژه‌های فعال به اعتبار ۴۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیازمند هستیم در صورتی که اعتبارات سالانه این بخش ۱۲ هزار میلیارد ریال است.

وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در اربعین سال‌جاری ۱۸ موکب از طرف جامعه ورزشی کشور همچون فدراسیون بولینگ و بیلیارد در کشور عراق مستقر شد و در سطح کشور ۲۸۵ موکب در داخل کشور به زائران اربعین حسینی خدمتگزاری می‌کردند.

سجادی تصریح کرد: متاسفانه وضعیت کلیه بخش‌های ورزشی کشور نامناسب است و بنده و کلیه اعضای دولت با اشرافیت تمام به مشکلات موجود برای خدمتگزاری به مردم در میدان هستیم.

اهمیت توجه به نگهداری از تاسیسات ورزشی

علی نیکزاد، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بیان کرد: دستاورد سفر وزیر ورزش‌وجوانان صرفا توسعه نیست و ما به‌دنبال حفظ داشته‌ها هستیم و از نگهداری تاسیسات یک دهه گذشته نباید غافل شد.

وی با اشاره به مشکلات ورزش استان اردبیل در کمبود سرانه درآمدی، نبود سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و اسپانسر و وضعیت ضعیف صنعتی، گفت: استان‌هایی با سطح درآمد سرانه بالا به راحتی می‌توانند از ظرفیت‌ها برای ورزش استفاده کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.