منابع مالی برق‌دار کردن چاه‌های کشاورزی تامین شده است/جای نگرانی در زمینه تامین سوخت تجهیزات کشاورزی وجود ندارد

0 5

جواد اوجی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز خود با اعضای کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، گفت: در ابتدای این نشست گزارشی از وضعیت عملکرد وزارت نفت و همچینین وضعیت تولید نفت‌گاز، بنزین و گاز و مصارف آنها در حوزه‌های حمل و نقل، صنعت و کشاورزی ارائه شد. نمایندگان نیز سوالات و دغدغه‌های خود را در زمینه تامین سوخت مورد نیاز تجهیزات و ادوات کشاورزی و پمپ‌های آب مطرح کردند.

وزیر نفت با اشاره به اینکه با مدیریت مناسب صورت گرفته هیچگونه جای نگرانی در زمینه تامین سوخت ماشین آلات کشاورزی وجود ندارد، ادامه داد: حتما باید ادوات، تراکتورها و موتورهای چاه‌های آب کشاورزی در سامانه سدف ثبت نام کنند.

عضو کابینه دولت سیزدهم با تاکید بر اینکه طی ۶ ماه گذشته تعهد وزارت نفت در خصوص تامین کود شیمیایی و اوره یک میلیون و  300 هزار تن بوده است که تا امروز ۱ میلیون و ۲۴۰ هزار تن آن از طریق ۶پتروشیمی تحویل داده شده است، عنوان کرد: اولویت وزارت نفت در حوزه کودهای شیمیایی تامین نیاز داخلی است و صادرات این محصولات در اولویت دوم قرار دارد.

وی با بیان اینکه وزارت نفت نسبت به تعهدات خود در زمینه تولید و تامین کودهای شیمیایی متعهد و پایبند است، گفت: در زمینه برق دار کردن چاه‌های کشاورزی بر اساس بودجه سال ۱۴۰۱ وزارت نفت منابع مورد نیاز را تامین کرده و به صورت کامل این آمادگی را داریم. شرکت توانیر باید با پیمانکاران مربوطه به منظور برقی کردن پمپ چاه‌های کشاورزی قرارداد منعقد کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.