کمیته‌های استانی احیای دریاچه ارومیه تعیین شدند/بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار انواع گونه‌های مقاوم برای کنترل شن‌های روان و ریزگردها، کشت شده

0 4

کمیته‌های استانی احیای دریاچه ارومیه تعیین شدند/بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار انواع گونه‌های مقاوم برای کنترل شن‌های روان و ریزگردها، کشت شده

 به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمد صادق معتمدیان در بازدید از طرح‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی برای جلوگیری از ریزگردهای حاشیه دریاچه ارومیه، اظهارداشت: این کمیته‌ها با یک رویکرد تخصصی برنامه‌های لازم برای احیای دریاچه ارومیه را ارائه خواهند کرد تا مورد بررسی، تصویب قرار گرفته و ابلاغ شود.

وی ادامه داد: باید برنامه تمامی دستگاه‌های دخیل در احیای دریاچه ارومیه به صورت دقیق مشخص و طبق برنامه ریزی صورت گرفته اجرایی شود.

دبیر کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه در رابطه با اقدامات صورت گرفته برای کنترل ریزگردهای حاشیه دریاچه ارومیه افزود: بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار انواع گونه‌های مقاوم و قابل رشد در شرایط دریاچه ارومیه برای کنترل شن‌های روان و ریزگردها، کاشت شده که نقش موثری نیز در این خصوص داشته است.

وی با بیان اینکه برای مدیریت روان آب‌ها بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ پروژه تعریف و اجرا شده است، اضافه کرد: بادشکن غیر زنده نیز به طول ۱۶۰ کیلومتر در حاشیه دریاچه ارومیه برای کنترل ریزگردها اجرا شده است.

معتمدیان با تاکید بر اینکه باید کانون‌های ریزگردها به صورت دقیق مورد مطالعه قرار گیرد، یادآور شد: کنترل ریزگردها یکی از دغدغه‌های اهالی و روستاییان ساکن در حاشیه دریاچه ارومیه است که اقدامات لازم در این راستا بزودی اجرایی می‌شود.

استاندار آذربایجان‌غربی همچنین بر افزایش کمی طرح‌های کنترل ریزگردهای احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد و گفت: در همین راستا اعتبارات لازم از سوی دولت اختصاص می‌یابد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.