۲۲۴ دانش‌آموز کردستانی متقاضی جهش تحصیلی هستند

0 3

224 دانش‌آموز کردستانی متقاضی جهش تحصیلی هستند

طالب محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: ۲۲۴ دانش آموز متقاضی جهش در آزمون تست هوش شرکت کردند که ۱۳۰ نفر صلاحیت شرکت در آزمون ارتقای پایه را کسب و ۹۴ دانش آموز نیز حد نصاب لازم را کسب نکردند.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی دانش آموزان متقاضی جهش توسط افراد مجرب ومتخصص انجام می‌شود، گفت: از این تعداد شرکت کننده ۱۲۸ دانش آموز پسر و ۹۵ نفر دختر بودند و۱ نفر هم در آزمون شرکت نکرد.

وی اظهار کرد: دانش آموزانی که موفق به گذراندن ارزیابی هوش شدند در آزمون تحصیلی پایه مورد نظر شرکت می‌کنند واگر در همه دروس نمره قبولی را کسب نمایند یک پایه تحصیلی را گذرانده وبه پایه بالاتر می‌روند.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان با اشاره به اجرای برنامه جهش تحصیلی در سه پایگاه تخصصی، افزود: این برنامه برای متقاضیان شهرستان‌های سنندج، دیواندره، کامیاران، قروه، دهگلان، بیجار، بانه، سقز، مریوان و سروآباد اجرا شد.

وی عنوان کرد: ارزیابی دانش آموزان متقاضی جهش از پایه‌های اول به سوم، دوم به چهارم، سوم به پنجم و چهارم به ششم انجام شد.

رئیس آموزش وپرورش استثنایی کردستان افزود: در این برنامه به دانش آموزان اجازه داده می‌شود با رعایت اصل مساوات در آموزش و با توجه به استعداد خود برنامه‌های درسی و آموزشی را با سرعت بیشتر از معمول در سنین پایین‌تر طی کنند.

وی تصریح کرد: جهش تحصیلی فرآیندی است که باید همه جانبه به آن نگریست و خانواده‌ها علاوه بر هوش و استعداد فرزندان خود، باید توانایی‌های فردی، اجتماعی و روحیات آنان را هم در نظر بگیرند و با آگاهی کامل تصمیم‌گیری کنند.

محمدی در ادامه با اشاره به آمار شرکت کنندگان در آزمون جهش تحصیلی سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ گفت: ۸۴ نفر دانش آموز متقاضی جهش در آزمون هوش شرکت کردند که ۵۳ نفر از آنان حد نصاب لازم را کسب کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.