اروپا نمی‌تواند با تهدید و ارعاب زیاده خواهی برجامی خود را محقق کنند

0 3

علی علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با اظهارات اخیر مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه پاسخ‌های تهران کمکی به توافق نکرده است، گفت: جوزپ بورل فراموش کرده که برجام از سوی ایران به طور کامل اجرایی شد اما غربی ها بدعهدی کردند و به تعهداتشان جامه عمل نپوشاندند.

نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون اقدام راهبردی قوه مقننه جلوی آسیب ها را گرفت زیرا برجام یکجانبه اجرایی میشد، اظهار کرد: بر این اساس اگر اروپایی ها درصدد دستیابی به احیای برجام هستند باید تضمین ارائه کنند تا وقایع گذشته تکرار نشود.

وی با اشاره به اینکه اروپایی ها نمی توانند با تهدید و زور زیاده خواهی های برجامی خود را محقق کنند، ادامه داد: در واقع اظهارات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نشان می دهد غربی ها به دنبال برجام نیستند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه کشورهای حاضر در برجام باید منافع جمهوری اسلامی ایران را تامین کنند،  افزود: بدون شک احیا و اجرای مجدد برنامه جامع اقدام مشترک نیازمند اقدام عملی اروپایی ها و آمریکایی ها است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بداند ایران از میز مذاکره کنار نرفته و هرگاه تضمین لازم و کافی ارائه دهند، می توانند نتایج مطلوبی دریافت کنند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.