افزایش ۸۱ درصدی جذب کمک های مردمی در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

0 14
افزایش 81 درصدی جذب کمک های مردمی در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد

حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالمهدی موسوی رئیس کل دادگستری استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار فارس از افزایش ۸۱ درصدی جذب کمک های مردمی در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد و محکومین مالی در شش ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان مرکزی گفت: مبلغ واریزی ها به حساب ستاد دیه استان مرکزی در شش ماهه اول سال گذشته ۲۸ میلیارد ریال بوده که این مبلغ در شش ماهه نخست سال ۱۴۰۱ به رقم ۵۰ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: همزمان با ایام اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدا… الحسین (ع) و با اعلام فراخوان کمک به آزادی زندانیان در این ایام برای آزادی این زندانیان با کمک خیرین نیک اندیش ۲۶ نفر از زندانیان جرایم غیر عمد استان از زندان آزاد شدند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی در ادامه افزود : مبلغ کل بدهی این مددجویان ۲۱۴ میلیارد و ۳۴۳ میلیون ریال بوده که از محل منابع مالی کمک های خیرین به ستاد دیه استان، گذشت شکات، پذیرش اعسار توسط قضات، اعطای تسهیلات از طریق بانک ها و موسسات مالی و اعتباری و …. تامین گردید ه است .

حجت الاسلام و المسلمین موسوی در پایان ضمن اعلام این خبر که در حال حاضر تعداد  ۱۱۰ نفر از محکومین جرایم غیر عمد محکومیت های مالی دیه، مهریه و نفقه، در زندان های استان منتظر کمک های خیرین هستند، از مردم خیر و نوع دوست استان مرکزی خواست به منظور آزاد سازی زندانیان این افراد کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۰۲۱۶۲۶۸۶۸۷۰۰۱ یا به شماره کارت ۸۲۰۷- ۹۹۸۵-۹۹۱۸- ۶۰۳۷ نزد بانک ملی ایران واریز نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.