تیم های همراه رئیس جمهور در سازمان ملل آزادسازی اموال ایران را پیگیری کنند

0 1

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به پیگیری مجدد برای آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در آمریکا، گفت: علاوه بر آمریکا کشورهای متاثر از لابی ایالات متحده دست به بلوکه کردن اموال ایران زدند، این اقدام از نظر قواعد بین‌المللی جایگاهی ندارد و محکوم شده است.

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس ادامه داد: از آنجا که نهادهای بین المللی تحت سلطه آمریکایی ها هستند و توجهی به این موضوع ندارد، حتی دادگاه های داخلی آمریکا طرح شکایت را حق ایران می دانند اما دولت های آمریکا و کشورهای دنبال روی آن نسبت به پرداخت اموال ایران تاخیر می کنند، با این حال چند کشور با وجود فشار آمریکا پول های بلوکه شده ایران را آزاد کرده اند.

وی اظهار داشت: اکنون که رئیس جمهور به سازمان ملل رفته ، فرصت خوبی است که آزادسازی اموال بلوکه شده ایران پیگیری شود و تیم های همراه رئیس جمهور لابی کرده و از ظرفیت های بین المللی برای آزاد سازی پول ها استفاده کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: طبق قوانین بین الملل، کشور بلوکه کننده اموال باید علاوه برپرداخت اموال باید جریمه سال هایی که مال دست آنها بوده را هم پرداخت کنند، از این رو باید حق ایران تمام و کمال پرداخت شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.