فشار غربی‌ها بر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مانع مختومه شدن پرونده‌های ایران است

0 3

حسین نوش آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با ضرورت بسته شدن پرونده کشورمان در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: موضوعاتی که غربی ها نسبت به فعالیت های هسته ای کشورمان مطرح می کنند، در زمره مسائلی نیست که بخواهند در شورای حکام مطرح و برای آن رای گیری کنند.

نماینده مردم ورامین ، پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع غربی ها می خواهند با اقدامات سیاسی، ایران را تسلیم خواسته های خود کنند. آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در بازرسی های مستمر و دوره ای خودش متوجه شده که فعالیت ها و اقدامات جمهوری اسلامی در چارچوب قوانین بین المللی است.

وی با اشاره به اینکه اگر غربی ها بر  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی فشار وارد نکنند، قطعا پرونده های باز علیه کشورمان مختومه خواهد شد، ادامه داد: این مهم در حالیست که متاسفانه آژانس به ابزار سیاسی تبدیل شده و غربی ها از این طریق اجازه نمی دهند کشورهای مستقل مانند ایران به منافع به حق خود دست یابند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ضمن بیان اینکه ایران تعهدات برجامی خودش را اجرایی کرده و آژانس نیز در این راستا نظارت های خودش را انجام داده است، افزود: این مهم در حالیست که غربی ها و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز باید بدانند ایران خطوط قرمزی دارد که باید رعایت شود زیرا ارزیابی های فنی و کارشناسی صورت نمی گیرد بلکه ارزیابی ها صرفا زمینه ساز افزایش فشار علیه ایران است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هیچ تخلف و انحرافی از سوی جمهوری اسلامی در حوزه هسته ای صورت نگرفته و این موضوع برای همگان شفاف است، خاطرنشان کرد: بر این اساس امیدواریم با تلاش و رایزنی های دستگاه دیپلماسی و تیم هسته ای کشورمان شاهد بسته شدن پرونده های کشورمان در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باشیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.