مردم بابصیرت نگذارند دشمنان اسلام مبانی دینی را زیر سوال برده و به مقدسات توهین کنند

0 1

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، فراکسیون روحانیت مجلس یازدهم طی بیانیه ای توهین به مقدسات امت اسلامی را محکوم و اعلام کرد موارد پیش آمده در حاشیه فوت خانم امینی حاکی از برنامه ریزی و توطئه دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی است و مردم عزیز و بزرگ ایران باید در مورد این مسائل آگاهانه و با بصیرت برخورد نموده و نگذارند عدهای مبانی دینی را زیر سوال برده و یا توهین به مقدسات نمایند و یا به حرکت های ساختار شکنانه دست بزنند.

متن این بیانیه به شرح ذیل است؛

 

یا ایها النبی قل لأزواجک و بناتک و نساء المؤمنین یدنین علیهن من جلابیبهن، ذالک أدنى أن یعرفن فلا یؤذین و کان الله غفورا رحیما» (سوره نور – آیه ۵۹)

ای پیامبر به همسران و دختران و زنان مؤمنان بگو: روسری های بلند خود را بر خویش فرو افکنند، این کار برای اینکه شناخته شوند و مورد اذیت (اهل فسوق و فجور) قرار نگیرند بهتر است. خداوند همواره آمرزنده و رحیم است.

اخیرا حادثه ناگواری که پیش آمد، فوت خانم مهسا امینی موجب ناراحتی همگان گردید و سران سه قوه در مورد پی گیری سریع و کامل آن دستور دادند تا پس از معلوم شدن همه ابعاد موضوع، قوه قضائیه حکم لازم صادر نماید و بی شک هیچ حقی از کسی ضایع نخواهد شد.

لکن در حاشیه، مواردی پیش آمد که حاکی از برنامه ریزی و توطئه دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی است و مردم عزیز و بزرگ ایران باید در مورد این مسائل آگاهانه و با بصیرت برخورد نموده و نگذارند عده‌ای مبانی دینی را زیر سوال برده و یا توهین به مقدسات نمایند و یا به حرکت های ساختار شکنانه دست بزنند.

در این میان سوزاندن آیات مقدس قرآنی حجاب که طبعا توسط منافقین و مخالفین شریعت نبوی انجام گرفت یکی از حرکت های هنجارشکنانه و توهین به مقدسات همه مسلمانان جهان بود. عواطف و دل های امت اسلامی را جریحه دار ساخت.

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی شدیدا، این موضوع را محکوم نموده و اعلام می کنیم ملت ایران هرگز توهین به مقدسات را تحمل نخواهند کرد و در این راستا سخن تاریخی امام راحل عظیم الشان را یادآور می شویم که فرمودند: اگر جهان خواران بخواهند در مقابل دین ما بایستند، ما در مقابل همه دنیای آنان خواهیم ایستاد. (صحیفه امام – ج ۲۱ ص ۸۱)

در آستانه هفته دفاع مقدس بار دیگر به این حقیقت پافشاری می کنیم که اقتدار نظام اسلامی با حرکت های مذبوحانه گروه‌های معاند خارج نشین و منافقین داخلی متزلزل نخواهد شد. حجاب و عفاف استواری اجتماع، استحکام پیوند خانوادگی حفظ ارزش ها، مایه احترام زن در جامعه که هر اندازه متین تر و با وقارتر و عفیف تر حرکت کند به احترامش افزوده میشود در این رابطه رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای، زیبا فرموده اند: «حجاب مایه تشخص و آزادی زن است بر خلاف تبلیغات ظاهربینانه مادی گران مایه اسارت زن نیست حجاب وقار است، متانت است، ارزش گذاری زن است. سنگین شدن کفه آبرو و احترام اوست این را باید خیلی قدر دانست و از اسلام باید به خاطر مسأله حجاب تشکر کرد، این جزو نعمت های الهی است.)

بسی روشن است حجاب یک ارزش دینی و پدیده فرهنگی است و باید از بهترین روش‌های فرهنگی و هنری برای تبلیغ و ترویج حجاب اسلامی در جامعه بهره جست همچنان که رهبر عزیز انقلاب درباره شیوه برخورد با زنان بد حجاب می فرمایند: «ما هم نقص داریم، او هم نقص دارد، با این نگاه و با این روحیه برخورد کنید البته انسان نهی از منکر هم می کند، نهی از منکر با زبان خوش، نه با ایجاد نفرت»/

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.