معاون اجرایی رئیس‌جمهور: ۱۰۸۰ میلیارد تومان اعتبار به سد دالکی بوشهر تزریق خواهد شد

0 5
معاون اجرایی رئیس‌جمهور: ۱۰۸۰ میلیارد تومان اعتبار به سد دالکی بوشهر تزریق خواهد شد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان دشتستان، معاون اجرایی رییس جمهور با اشاره به ضرورت تحقق مصوبات سفرهای استانی آیت‌الله رئیسی و رفع موانع احتمالی پروژه‌ها اظهار داشت: سد دالکی شهرستان دشتستان یکی از مصوبات سفر ریاست‌جمهوری به استان بوشهر است که در دو بخش تامین اعتبار خواهد شد.

سید صولت مرتضوی با تقدیر از شرکت آب منطقه‌ای بوشهر جهت تکمیل اولین بخش از مصوبه سفر ریاست جمهوری افزود: بخش اول کنترل سیلاب‌های مخرب است که از طریق تکمیل فرازبند انجام می‌شود و خوشبختانه تامین اعتبار این حوزه انجام شده و عملیات اجرایی آن نیز به پایان رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: در بخش دوم و به منظور تکمیل سد، مبلغ ۱۰۸۰ میلیارد تومان  اعتبار پیش‌بینی شده است که از طرق مختلف از جمله منابع عمومی، ماده ۵۶ و تهاتر نفت تامین خواهد شد.

پیشرفت ۴۲ درصدی پروژه سد دالکی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای بوشهر نیز در این بازدید اظهار کرد: ۲ میلیون اصله نخل و بیش از ۴هزار خانوار کشاورز در انتظار تکمیل این سد هستند.

علی محمدی خاطرنشان کرد: تکمیل سد دالکی، پیش‌نیاز پایدار سازی مشاغل کشاورزی در بیش از ۱۳هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی شهرستان دشتستان است.

وی افزود: کنترل سیلاب‌های معدود زمستان و رهاسازی پیوسته این آب در فصول گرم سال، کمیت و کیفیت خرمای این منطقه را ارتقاء خواهد داد و اقتصاد مبتنی بر کشاورزی دشتستان را شکوفا خواهد کرد.

محمدی پیشرفت فیزیکی سد را ۴۲ درصد عنوان کرد و گفت: با توجه به پیشرفت مناسب پروژه و تکمیل بودن شبکه آبیاری پایاب آن، امکان بهره‌برداری کشاورزان از این سد در کمترین زمان ممکن وجود خواهد داشت.

سد دالکی با حجم مخزن ۲۷۰‌ میلیون مترمکعب به عنوان بزرگترین سد هسته آسفالتی کشور در شهرستان دشتستان در حال ساخت است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.