احداث شهرک جدید در شیراز؛ گامی مهم در حل مشکل مسکن شهر

0 4

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ابراهیم عزیزی نماینده مردم شیراز و زرقان و عضو مجمع نمایندگان استان فارس در مجلس شورای اسلامی در نشستی که با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در استانداری فارس برگزار شد، گفت: تصویب احداث چهار شهرک جدید در کهمره سرخی، داریون، سروستان و ملوسجان گام مهمی در حل مشکل مسکن و موجب نجات شهر شیراز و عمران این مناطق خواهد شد.

وی تاکید کرد: با همه توان پیگیر اجرای احداث این چهار شهرک هستیم و انتظار می‌رود مدیران مربوطه نیز همه توان خود را برای این کار به کار گیرند.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم ادامه داد: در کنار احداث این چهار شهرک، عدم فشار بیش از حد به صدرا و حل مشکل گویم را نیز شاهد خواهیم بود و این نیز از جمله اقداماتی است که وزارت راه باید مد نظر قرار دهد.

عزیزی ادامه داد: اگر تصمیمات عاجل در این راستا گرفته نشود، شیراز با بحران مواجه خواهد شد به طوری که اگر ۲۰ هزار واحد را به صدرا ببریم، صدرا را نیز با این تصمیم غلط نابود می‌کنیم.

وی همچنین خواستار تفویض اختیار به استان‌ها در ساخت مسکن شد و گفت: از وزیر راه و شهرسازی می‌خواهیم که در این خصوص با جدیت عمل کرده و معاونین خود را نیز توجیه کند.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: مجلس پشتیبان دولت در طرح نهضت ملی مسکن است اما دولت نیز باید با اقتدار و برنامه ریزی پای کار بیاید.

وی خاطرنشان کرد:در کلیت کار نهضت ملی نباید هیچ وقفه‌ای به وجود آید چرا که رونق بخش مسکن موجب رونق سایر بخش‌ها خواهد شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.