احداث هتل پنج ستاره در شهرستان اهر یکی از ضروریات در حوزه زیرساخت گردشگری است

0 5

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، احمد محرم زاده یخفروزان نماینده مردم اهر و هریس و عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی در مراسم آغاز عملیات اجرایی هتل پنج ستاره شهرستان اهر گفت: اردیبهشت‌ماه سال ۹۷ هتل پنج ستاره اهر کلنگ‌زنی شد ولی از آن زمان عملیات اجرایی شروع نشده بود لذا از زمان شروع نمایندگی بنده؛ پیگیری‌ها احداث هتل پنج ستاره را آغاز کردم.

وی با اشاره به این‌که هتل پنج ستاره اهر در ۱۳ طبقه در زیربنای ۱۳ هزار و ۷۲۰ مترمربع احداث می‌شود، افزود: احداث هتل پنج ستاره در شهرستان اهر یکی از ضروریات در حوزه زیرساخت گردشگری بود، البته این زیرساخت می‌تواند در رشد و توسعه صنعت گردشگری منطقه ارسباران تأثیر بسزایی داشته باشد.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم، احداث فاز دوم مجتمع آب درمانی یل‌سوئی و ثبت جهانی بقعه شیخ شهاب‌الدین اهری از دیگر اقدامات لازم برای توسعه صنعت گردشگری شهرستان اهر ذکر کرد و یادآور شد: جشنواره ورنی در اهر برگزار می‌شود و در راستای معرفی این هنر صنایع‌دستی بومی منطقه؛ برنامه‌هایی در حوزه تجاری‌سازی و صادرات ورنی در تبریز و تهران جزو اولویت‌هاست.

نماینده اهر و هریس در مجلس  خواستار راه‌اندازی موزه مردم‌شناسی و موزه باستان‌شناسی اهر شد و تصریح کرد: با عنایت مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی، کاروانسرای گویجه‌بئل در لیست کاروانسراهای ثبت جهانی قرار گرفته و تصمیم بر این است تا کاروانسرای گویجه‌بئل به اقامتگاه بین‌راهی جهت استفاده گردشگران تبدیل شود.

محرم‌زاده با تأکید بر این‌که احداث هتل پنج ستاره یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های تبدیل اهر به مقصد گردشگری است، اظهار کرد: احداث هتل پنج ستاره مطالبه اقشار مختلف مردم اهر بود که خوشبختانه با همکاری شرکت مهراصل، فرماندار، میراث فرهنگی و شهرداری اهر مجوزهای لازم را اخذ و به مرحله اجرا رسید./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.