تخصیص اعتبار یک میلیارد تومانی برای تسریع در آماده سازی راه روستایی زاجکان سفلی و زاجکان علیا

0 3

به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، لطف‌اله سیاه‌کلی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک و عضو مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس شورای اسلامی به همراه مسئولین استانی و شهرستانی جهت دیدار با مردم به روستاهای زاجکان سفلی، رودبر، زاجکان علیا، یوزباشچای، طرزان علیا، طرزان سفلی، قلعه، طوینان و اسبک در بخش طارم سفلی سفر کرد.

این نماینده مجلس در دوره یازدهم به محض ورود به روستای زاجکان سفلی از وضعیت نامناسب راه این روستا ابراز نارضایتی نمود و از مردم عذرخواهی کرد و در تماس با مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان پیگیر موضوع آماده سازی جاده روستای زاجکان سفلی شد.

وی افزود: با توجه به توضیحاتی که درخصوص مشکل راه دسترسی زاجکان ، نبود بودجه و کمبود دستگاه پیکور(سنگ شکن) در استان طی تماس با رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان موضوع تخصیص اعتبار مورد بررسی قرار گرفت.

سیاهکلی بیان کرد: با پیگیری صورت گرفته مقرر شد مبلغ  یک میلیارد تومان  اعتبار جهت اجاره ۲ دستگاه پیکور تخصیص یابد و حداکثر تا پایان فصل پاییز راه دسترسی روستاهای زاجکان سفلی و زاجکان علیا آماده سازی شود.

عضو مجمع نمایندگان استان قزوین در مجلس ادامه داد: در مورد آماده سازی شبکه آب شرب روستای زاجکان در مصوبات سفر قبلی، این پروژه در فروردین امسال به پایان رسید و با توجه به اینکه این پروژه در ردیف طرح های نیمه کاره آبفا قرار گرفته از محل اعتبارات ملی مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان تخصیص یافته که تا پایان امسال این پروژه به پایان خواهد رسید همچنین در بحث خط انتقال و بهسازی  چشمه روستا کار کارشناسی آن انجام شده و تا پایان فصل پاییز انجام خواهد شد البته در بحث تخصیص لوله کشاورزی به محض تخصیص اعتبارات از محل سفر رییس جمهور ،لوله مورد نیاز روستا تامین خواهد شد.

وی افزود: همچنین در تماس با مدیرعامل شرکت گاز استان ، بیان شد که پروژه گازرسانی به این روستا در نیمه دوم امسال مورد مطالعه قرار خواهد گرفت و از سال آینده عملیات گازرسانی در دستور کار شرکت گاز خواهد بودو در بحث شبکه اینترنت عملیات نصب کابل فیبر نوری از یوزباشچای تا روستای زاجکان به اتمام رسیده و در سال آینده مشکل اینترنت روستا حل خواهد شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.