ورزش بهترین راهکار در ارتقای سلامت مردم و کاهش کاستی‌ها و ناراستی‌ها است/باید از مجموعه‌های ورزشی به نحوه احسن بهره‌برداری شود

0 2

به گزارش خبر نگار خبرگزاری خانه ملت؛ علی نیک زادثمرین نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه بررسی مصوبات سفر وزیر ورزش و جوانان به استان اردبیل گفت: ما قدردان پذیرایی شایسته مردم عراق از زائران ایرانی در ایام اربعین هستیم که قطعاً این پذیرایی‌ها نشان از همگرایی بیشتر ۲ ملت است.

وی افزود: انصاف حکم می‌کند که ملت و دولت ایران قدردان زحمات و تلاش‌های مردم مؤمن و علاقه‌مند به اهل بیت عراق باشند چرا که از ۲۰ میلیون زائر در ایام اربعین پذیرایی کردند.

نیکزاد ادامه داد: دولت ظرفیت خوبی را برای جابجایی ۳.۵ تا چهار میلیون زائر در ایام اربعین فراهم کرد که به رغم برخی ناهماهنگی‌ها سعی شد تا بهترین خدمات به زائران ارائه شود.

نایب رییس مجلس به سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان و بازدید از طرح‌های ورزشی نیر، سرعین، اردبیل و نمین اشاره کرد و افزود: به دور از نگاه منطقه‌ای، امیدواریم وزارت ورزش و جوانان به همه شهرستان‌های استان از خلخال گرفته تا بیله‌سوار در مسیر توسعه فضاهای ورزشی کمک کنند.

وی سرمایه‌گذاری در حوزه ورزش را بهترین صرفه‌جویی در اختصاص منابع به حوزه درمان و بهداشت اعلام کرد و ادامه داد: ورزش بهترین راهکار در ارتقای سلامت مردم و کاهش کاستی‌ها و ناراستی‌ها است.

نیکزاد خاطرنشان کرد: پایین بودن سرانه ورزشی در برخی از شهرستان‌ها واقعاً آزاردهنده است و ورود بخش خصوصی نیز به دلیل پایین بودن منابع درآمدی استان کاملاً ملموس و قابل مشاهده است که در این زمینه بهتر است از ظرفیت منابع دولتی و اسپانسرهای احتمالی استفاده شود.

وی اضافه کرد: ما در این سفر بیشتر به دنبال طرح موضوع نگهداری تأسیسات ورزشی بوده و کمترین کلنگ‌زنی و احداث سالن‌های ورزشی را شاهد بودیم ولی در حوزه تعمیر، تجهیز و بهسازی با مشکلاتی جدی روبه‌رو هستیم.

نایب رییس مجلس بیان کرد: پروژه‌ای که ۱۰ سال پیش افتتاح شده، نیازمند مرمت، نگهداری و بهره‌برداری درست است و ما تمام سعی خودمان را انجام می‌دهیم تا از طریق منابع مختلف که دولت تأمین می‌کند، بتوانیم اهداف و برنامه‌ریزی‌ها را در این بخش تحقق ببخشیم.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: دولت در چهار ماهه امسال ۲۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه داشته و حل این مشکلات نیازمند بازنگری در نوع نگاه‌ها در تخصیص منابع و اعتبارات است که قطعاً انتظار می‌رود در بحث نگهداری فضاها و تأسیسات ورزشی الگوهای موفق مورد توجه قرار گیرد.

نیکزاد تصریح کرد: باید از مجموعه‌های ورزشی به نحوه احسن بهره‌برداری شود و انتظار به حق مردم اردبیل این است که مجموعه ورزشی دایی که نیاز به اصلاح و بازسازی دارد، در کوتاه‌ترین زمان آماده بهره‌برداری شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر هیچ‌گونه توجهی به تعمیر، تجهیز و بهسازی این مجموعه ورزشی نشده و حتی سالن دوومیدانی آنکه چند سال پیش افتتاح شده به وضعیت نامناسبی رسیده است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.