درگیری میان انصارالله یمن و مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی

0 3

درگیری میان انصارالله یمن و مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی

منابع خبری از درگیری میان نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن با مزدوران وابسته به ائتلاف ریاض خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه الجزیره از درگیری بین مزدوران وابسته به ائتلاف سعودی و انصار الله یمن در جنوب این کشور ساعاتی پس از پایان آتش بس در این کشور خبر داد.

الجزیره گزارش داد:درگیری هایی در دو جبهه الضالع در جنوب و تعز در جنوب غرب یمن میان مزدوران وابسته به سعودی و انصار الله یمن پس از پایان آتش بس در این کشور رخ داد.

بر اساس این گزارش از تلفات و زخمی شدگان درگیری ها تاکنون خبری مخابره نشده است.

«هانس گروندبرگ»، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور یمن، از عدم توافق طرف‌های یمنی درباره آتش‌بس ابراز تأسف کرد و گفت که چنین آتش‌بسی می‌توانست به نفع مردم و ساکنان این کشور باشد.

شنبه شب نیز هیئت مذاکره کننده انصارالله با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که مذاکرات آتش بس به بن بست رسیده و مسئولیت این وضعیت را متوجه «کشورهای متخاصم» دانست.

این بیانیه افزوده که در ۶ ماه آتش بس در یمن هیچ جدیتی در رسیدگی به وضعیت انسانی به عنوان یک اولویت فوری مشاهده نشد.

پیش از این مهدی المشاط در دیدار با نماینده سازمان ملل در امور یمن تأکید کرده بود که تأمین حقوق همه کارکنان دولتی و بازنشستگان از مطالبات اصلی مردم یمن است و گفته بود که اگر این موضوع تحقق پیدا نکند تمدید آتش‌بس قابل قبول نیست.

آتش بس در یمن زیر نظر سازمان ملل از ۲ آوریل به مدت ۲ ماه برقرار شد و ۲ بار نیز تمدید شد و روز یکشبه دوم اکتبر به پایان رسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.