عزم و اراده جدی برای تکمیل شبکه ملی اطلاعات و ارائه اینترنت با کیفیت، نقطه تعامل دولت و مجلس است

0 23

احمد راستینه هفشجانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح دستور کار امروز (سه شنبه،۱۲مهر ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: در نشست امروز؛ عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان مهمان کمیسیون فرهنگی بودند. در این جلسه وزیر ارتباطات گزارش کاملی از عملکرد یکساله خود ارائه کردند و اقدامات موثر وزارتخانه در راستای تکمیل شبکه ملی اطلاعات تشریح شد.

نماینده مردم شهرکرد، بن، سامان در مجلس یازدهم افزود: خدمات موثری برای تشکیل کارگروه اقتصاد ملی دیجیتال با اختیارات هیات وزیران برای ساماندهی و هدایت فعالیت‌های شغلی در بستر ظرفیت شبکه ملی اطلاعات شکل گرفته است که در این جلسه به صورت جزئی مورد توجه قرار گرفت.

وی در ادامه تاکید کرد: دغدغه‌هایی که امروز در راستای محدودیت اینترنت ایجاد شده مورد بررسی قرار گرفت، با توجه به اینکه  توان پلتفرم‌های داخلی به جهت کیفیت، سرعت و ظرفیت بسیار بالا است وزراتخانه در تلاش است مشکلات زیر ساختی آنها را کاهش دهد، امروز پلتفرم‌های داخلی خدمات مناسبی در حوزه‌های بانکی، اجتماعی و حتی آموزشی ارائه می‌کنند بر همین اساس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باید زیر ساخت‌های لازم شبکه‌های اجتماعی را برای کاربران فراهم کند.

 سخنگوی کمیسیون فرهنگی در پایان خاطر نشان کرد: در این جلسه نمایندگان دغدغه‌های مردم در راستای ضعف پهنای اینترنت، مشکلات پلتفرم‌های داخلی، کسب و کارهای فضای مجازی، شبکه ملی اطلاعات عنوان کردند و مقرر شد وزیر ارتباطات از حداکثر تلاش خود برای حل مسائل عنوان شده  استفاده کند و زیر ساخت‌های لازم را جهت ارائه خدمات برای عموم جامعه فراهم  کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.