قانون جنگل

6 191

ائتلاف ناتو در رزمایشی که از روز دوشنبه آغاز می شود نحوه استفاده از بمب های هسته ای آمریکا در اروپا را با مشارکت حدود ۶۰ جنگنده از نیروی هوایی ۱۴ کشور تمرین خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) روز جمعه (۱۴ اکتبر/ ۲۲ مهر) اعلام کرد رزمایش سالانه هسته‌ای خود را روز دوشنبه آغاز خواهد کرد.

طبق گزارش خبرگزاری رویترز در این رزمایش حدود ۶۰ هواپیما با انجام پروازهای آزمایشی بر فراز بلژیک، دریای شمال و انگلیس استفاده از بمب‌های هسته‌ای آمریکا در اروپا را تمرین خواهند کرد.

در این تمرین‌ها نیروی هوایی کشورهای عضو ائتلاف به تمرین با جنگنده‌هایی خواهند پرداخت که قابلیت حمل بمب‌های هسته‌ای B61 آمریکا را خواهند داشت.

رزمایش ناتو احتمالاً با رزمایش هسته‌ای روسیه همزمان خواهد شد. مسکو در این رزمایش زیردریایی‌ها، موشک‌ها و بمب‌افکن‌های قادر به حمل سلاح‌های اتمی را آزمایش می‌کند.

ناتو ادعا کرده رزمایش‌ سالانه این ائتلاف ارتباطی با تنش‌های اخیر از سوی روسیه ندارد. در بیانیه‌ای که روی وب‌سایت ناتو قرار گرفته آمده است: «این رزمایش که تا ۳۰ اکتبر ادامه خواهد داشت یک فعالیت تمرینی هر ساله است و ارتباطی با هیچ‌یک از تحولات فعلی جهان ندارد.»

«اوئانا لانگسو»، یکی از سخنگوهای ناتو به رویترز گفت: «این رزمایش برای اطمینان خاطر از این است که قدرت و بازدارندگی هسته‌ای ائتلاف کماکان ایمن، سالم و موثر است.»

ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو به تازگی گفته که این تمرین‌ها علی‌رغم تنش‌های بین‌المللی برگزار خواهد شد. او گفته بود که لغو این رزمایش به دلیل جنگ اوکراین «پیام بسیار غلطی ارسال می‌کرد.»

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه چند هفته پیش در یکی از سخنرانی‌های خود گفته بود روسیه برای دفاع از خاک خود از تمامی ابزارهایی که در اختیار دارد، از جمله سلاح اتمی استفاده خواهد کرد. پس از آن روزنامه «واشنگتن پست»  نوشت که  آمریکایی‌ها درباره احتمال استفاده روسیه از سلاح اتمی، هشدارهایی محرمانه به مسکو داده‌اند.

کارشناسان می گویند آمریکا در حالیکه پژوهش های صلح آمیز هسته ای ایران که بمنظور رفع نیازهای داروئی هسته ای انجام می شود را تحمل نمی کند ولی در عین حال مشغول تمرینات نظامی برای یک جنگ هسته ای است. نظر شما چیست؟ آیا این قانون جنگل نیست؟

6 نظرات
 1. فرامرز می گوید

  استانداردهای دوگانه غرب همیشه و در همه زمینه ها بوده این هم یکی دیگه از آنهاست

 2. زهرا می گوید

  گویا خودشان یادشان رفته که در ویتنام و ژاپن و سایر کشورهای دنیا چه کار کردند

 3. ثریا می گوید

  اصلا مگه از نظرآنها قانونی هم وجود داره هر کاری که دلشان بخواهد میکنند و دیگران باید فقط به حرفشان گوش کنند همین و بس

 4. اسماعیل می گوید

  بوش رئیس جمهور سابق آمریکا در یکی از سخنرانی هایش ایران و چند کشور آزادیخواه دیگر را متهم به محور شرارت بودن می کرد و می گفت دنبال بمب اتم هستند در حالی که خودشان عین شرارت هستند و فقط برون فکنی می کنند و میخواهند اعمال خودشان را سرپوش بذارند و افکار عمومی را منحرف کنند

 5. همایون می گوید

  آمریکا ابر قدرت جهان هستش باید هم بمب اتم داشته باشه و مرتب نیروهایش را تمرین بده و آزموده و سرپا نگهشون بدارد

 6. پژمان می گوید

  بانظر همایون مخالفم سئوالم اینه کی به ابر قدرت ها اجازه داده هر کاری دلشان می خواهد بکنند و مردم جهان را به بازی بگیرند و به آنها ستم بکننددر هیروشیما و ناکازاکی بمب اتم استفاده کنند و فعالیت های صلح جویانه ما را تلاش برای ساخت بمب اتم جلوه بدهند واقعا قانون جنگل که گفتند درست گفتند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.