مرتضوی توانایی کار در این وزارتخانه را ندارد/آقای مرتضوی در دوران وزارت قبیله گرایی نکنید

0 16

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مهدی طغیانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۷ مهرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی صلاحیت سید صولت مرتضوی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مخالفت با برنامه های وی؛ گفت: امیدوارم این گفت وگوها در صحن مجلس برای مردم مفید باشد. یک معیار در قرآن درخصوص ادای امانت به اهل آن ذکر شده است. امروز باید ببینیم که آقای مرتضوی اهلیت لازم برای این امانت را دارد یا خیر.

نماینده مردم اصفهان در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه عکس های شهدا در بالای سر ما هنگام دادن رأی ما را مشاهده می کنند که آیا لابی گری، قوم گرایی، تحول گرایی و یا مدیریت لازم عامل رأی ما است یا خیر، ادامه داد: آقای مرتضوی باشخصیت و دوست داشتنی است، اما آیا این معیارها برای این به دست آوردن این سِمت کافی می باشد؟

وی با تاکید بر اینکه جستجوهایی درخصوص کتاب های آقای مرتضوی و تالیفات وی داشتم، اما هیچ موردی را مشاهده نکردم، عنوان کرد: انتخاب مدیران اینچنینی چه پیامی برای دانش آموختگان دانشگاهی دارد؟ اداره سفرهای استانی ریاست جمهوری آخرین سمت ایشان است، کدام یک از ما از مدیریت سفرهای استانی راضی هستیم؟

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تمام سوابق وزیر پیشنهادی در وزارت کشور است، گفت: ۱۰ درصد نفت و گاز کشور و ۱۲ درصد بازار سرمایه در اختیار این وزارتخانه بوده و دارای دو بانک نیز می باشد، این وزارتخانه حساس است و یک تصمیم اشتباه در آن ماه ها کشور را دچار مشکل کرد. باید به خودمان بیاییم که آقای مرتضوی تخصص لازم را دارد یا خیر. وجدان خود را بیدار کنید.

طغیانی با اشاره به اینکه تصمیمات سیاسی را اتخاذ کرده ایم که وضعیت این وزارتخانه و بنگاهداری شستا اینگونه است و از پس پرداخت حقوق بازنشستگان بر نمی آید، ادامه داد: آقای مرتضوی توانایی کار در این وزارتخانه را ندارد و باید در آن دنیا پاسخگو باشیم، آیا هر شهردار خوبی، وزیر خوبی است؟ مگر دفعه قبل کلید وزارتخانه صمت را به استاندار خوب ندادیم؟

وی با بیان اینکه تنها از باب وظیفه شرعی پشت تریبون آمدم تا وجدان شما را بیدار کنم، خطاب به وزیر پیشنهادی تصریح کرد: اگر مجلس به شما اعتماد کرد، قبیله گرایی نکنید، زیرا اگر در این مجلس اگر قبیله گرایی کنید، رسوا می شوید. از وزارتخانه رسوب زدایی نمایید، زیرا از هر دوره ای در آن رسوب هایی مانده که باید افراد توانمند را جایگزین آنها کنید. براساس تاکیدات مقام معظم رهبری نیز امور را به مردم واگذار نمایید.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان با تاکید بر اینکه از بنگاهداری دولتی به بنگاهداری خصولتی افتاده ایم، خاطرنشان کرد: در این مجلس دو تحقیق و تفحص از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی انجام شده است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.