کوسه و ریش پهن

4 267

دبیرکل اتحادیه عرب، اظهارات رسانه‌ای علیه عربستان به دلیل تصمیم کاهش جزئی تولید نفت را محکوم کرد.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، سخنگوی احمد ابوالغیط، دبیرکل اتحادیه عرب گفت: اظهارات منفی در رسانه‌ها علیه عربستان به دلیل تصمیم کاهش جزئی تولید نفت از حقیقت دور بوده و در راستای سیاسی کردن کامل تصمیمات اقتصادی محض است که همگان می‌دانند این تصمیمات برای ثبات اقتصاد جهانی در سایه چالش‌های خطرناک کنونی ضروری است.

وی روش منسجم و درست عربستان برای ثبات بازار نفت و مواضع ثابت عربستان درباره مسائل سیاسی منطقه‌ای و بین‌المللی را ستود.

حمایت امارات از عربستان

یک مسئول اماراتی گفت: اگر کشورش بخواهد بین عربستان و آمریکا یکی را انتخاب کند، قطعا عربستان را انتخاب خواهد کرد.

سپهبد «وضاحی خلفان» معاون رئیس پلیس دُبی و از چهره های مشهور اماراتی در رسانه ها در پاسخ به فردی که گفته بود امارات مخالفت خود با تصمیم ائتلاف اوپک پلاس برای کاهش دو میلیون بشکه ای نفت در روز را به آگاهی آمریکا رساند، در توییتی گفت: اگر ابوظبی بین ریاض و واشنگتن مخیر شود که یکی را انتخاب کند، ابوظبی در کنار ریاض خواهد ایستاد.

 

وی نوشت: اگر امارات را مخیر کنند، این کشور بدون شک در کنار عربستان خواهد ایستاد و نه آمریکا. ابوظبی موضع خود را در قبال عربستان پنهان نمی کند. موضع امارات علنی است و همه آن را می دانند.

پرسشی که وجود دارد این است که چرا حمّیت عربی اتحادیه  عرب و امارات متحده عربی هنگامی بیدار می شود که عربستان طبق یک بازی سیاسی به نفع آمریکا و علیه اروپا موافقت می کند تا مقداری از تولید نفت کاهش یابد وقیمت نفت افزایش یابد تا استخراج نفت در آمریکا اقتصادی تر شود و آمریکا بتواند از شرایط سخت اروپا از نظر وابستگی به انرژی وارداتی به  نفع خود استفاده کند و ضمنا عربستان با قیافه حق به جانب نمایش استقلال و عدم وابستگی  به آمریکا را بازی کند ولی همین حمّیت عربی هیچ اعتنائی به سیل خونی که از اعراب فلسطینی در فلسطین اشغال شده جاری است ،ندارد. ماجرای سران کشورهای مرتجع عرب ماجرای کوسه و ریش پهن است . نظر شما چیست؟

4 نظرات
 1. همایون می گوید

  سران کشورهای عربی و به خصوص عربستان با آمریکا عقد برادری خوندن مگه میشه کاری کنند که آمریکایی ها بدشون بیاد

 2. کامبیز می گوید

  چرا باید از فلسطینی ها حمایت کنند تو این دنیا باید به فکر خودت باشی مگه فلسطینی ها به فکر عربستانی ها هستند؟!

 3. ناصر می گوید

  بانظر کامبیز مخالفم عربستان همیشه پوز اعراب و اتحادیه عرب را داره میزنه و خودش را در نقش پدر خانواده اعراب نشون میده یک بام و دو هوا که نمیشه بازی کرد تکلیف خودش را مشخص کنه !!!!!

 4. فرامرز می گوید

  کشورهای عربی در حکم گاو شیر ده برای آمریکا هستند و باید نقششان را درست بازی کنند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.