خودکامگان و خودکامگی

8 217

«ینس استولتنبرگ»، دبیر کل «سازمان پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) در مصاحبه‌ای ادعا کرد، آمریکا باید به حمایت از اوکراین در جنگش با روسیه ادامه دهد زیرا پیروزی روسیه در این جنگ باعث قدرت پیدا کردن چین خواهد شد.

بگزارش خبرگزاری فارس استولتنبرگ در مصاحبه با نشریه «پالتیکو» مدعی شد: «پیروزی روسیه برای همه ما در اروپا و آمریکای شمالی و در کل ناتو بد خواهد بود چون پیامی را برای رهبران خودکامه – نه فقط روسیه بلکه همچنین چین- خواهد فرستاد مبنی بر اینکه آنها می‌توانند با استفاده از نیروی بی‌رحم نظامی به اهدافشان دست یابند».

دبیر کل ناتو در ادامه این مصاحبه با اشاره به اینکه این ائتلاف اخیرا در تابستان از پکن به عنوان یک «چالش» برای خود یاد کرد، گفت: «برای متحدان ناتو مهم است که کنار یکدیگر بایستند و به تبعات ظهور چین رسیدگی کنند و ما روی این موضوع توافق داریم و این دقیقا کاری است که ما انجام می‌دهیم.»

دبیر کل ناتو همچنین در خصوص موضوع انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا در ماه نوامبر امسال گفت، مطمئن است، «که همچنین بعد از انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا، همچنان اکثریت واضحی در این کنگره اعم از مجلس نمایندگان و مجلس سنا حامی تداوم حمایت چشمگیر از اوکراین خواهد بود.»

او مدعی شد، کمکهای واشنگتن به اوکراین باید حفظ شود «تا حدی به این سبب که اگر ولادیمیرپوتین در اوکراین پیروز شود این یک فاجعه برای اوکراینی‌ها خواهد بود.»

به گفته دبیر کل ناتو، ادامه حضور نظامی آمریکا و همچنین کانادا در اروپا در مجموع «امری ضروری برای نیرو و اعتبار پیوند ترانس آتلانتیک است».

نکته جالب از دید دبیر کل ناتو ،تعریف خودکامه و خودکامگی است از نظر دبیرکل ناتو هر کشوری که مطیع رهبران خودکامۀ غرب نباشد«خودکامه»است و بنابر این باید علیه آن از همه اهرم های موجود استفاده شود. از این جهت رژیم سلطنتی مطلق عربستان خودکامه نیست چون به کام غرب است. ولی رژیم جمهوری چین خودکامه است . چون کاملا به کام غرب نیست!نظر شما چیست؟

8 نظرات
 1. رضا از اهواز می گوید

  برعکس نهند نام زنگی کافور
  دیکتاتور دولت های غربی هستند ولی نام خود را دموکرات می گذارند

 2. هایده از بهشهر می گوید

  امروز با بلوغ دروغ در غرب روبروئیم

 3. حمید از خرم دره می گوید

  امروز شاهد پیروزی ماهواره ها بر جمجمه ها هستیم. اساس دیکتاتوری غرب استبداد تبلیغاتی است.

 4. نادر از تهران می گوید

  اینقدر معتقد به تئوری توطئه نباشیم عقاید مختلف است

 5. حمید می گوید

  بله عقاید مختلف است ولی حقیقت مختلف نیست

 6. نادر می گوید

  حقیقت هم مختلف است. هرکس خودش را حق می داند.

 7. حمید می گوید

  هرکسی که منصف باشد حق را حق می داند نه خود را

 8. نادر می گوید

  بروگمشو!کی گفته حق اصلا در واقعیت وجوددارد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.