بهره مندی ۴۵ میلیون نفر از خدمات بیمه سلامت

0 3

بهره مندی ۴۵ میلیون نفر از خدمات بیمه سلامت

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، حنان حاج محمودی، مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص مشمولین خدمات بیمه سلامت و موارد پوشش این بیمه،گفت: سازمان بیمه سلامت ایران حدود ۴۵ میلیون نفر را تحت پوشش دارد که در گروه‌های مختلف بیمه شده قرار دارند.

محمودی بیان داشت: بخش عمده بیمه شدگان سازمان، ساکن روستاها بوده و دولت، حق بیمه آنها را تامین می‌کند و حدود ۱۸ تا ۲۰ میلیون نفر جمعیت روستایی و شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر از این طریق تحت پوشش بیمه هستند.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران افزود: بخش دیگر بیمه شدگان که در پرداخت حق بیمه مشارکت دارند در صندوق کارکنان دولت عضو هستند که بیش از ۵ میلیون نفر مجموعه افراد کارکنان شاغل، بازنشسته و خانواده‌های آنها در این گروه هستند.

وی اضافه کرد: گروه دیگر، بیمه شدگان سایر اقشار هستند که می‌توانند از طریق ارگانها و موسسات بیمه گذار به سازمان بیمه سلامت معرفی شوند؛همانند بنیاد شهید، کمیته امداد امام (ره) و سازمان بهزیستی که حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر از این طریق تحت پوشش بیمه سلامت هستند و هیچ حق بیمه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

وی تصریح کرد: در صندوق بیمه سلامت همگانی، افراد به صورت اختیاری و به شکل انفرادی و یا خانوادگی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند و جمعیتی حدود ۱۷ میلیون نفر طی سالهای مختلف در این صندوق از سازمان و خدمات بیمه‌ای استفاده کرده‌اند.

 حاج محمودی ابراز کرد: در سال جاری صندوقی برای بیماران صعب العلاج طراحی شده و افراد دارای بیماری خاص، صعب العلاج و دارای هزینه‌های کمر شکن با تحت پوشش قرار گرفتن در این صندوق، مشمول حمایت‌های بیشتر دولت برای کاهش هزینه‌های بیماری خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.