خبر خوب| ما برای هموطن خون می‌دهیم/ خداقوت آقا معلم!

0 4

خبر خوب| ما برای هموطن خون می‌دهیم/ خداقوت آقا معلم!

گروه خبرخوب- ما آدم ها آن‌قدر به دیدن نعمت های بی دریغ خداوند عادت کرده ایم که گاهی فراموش می کنیم هریک از این نعمت ها می تواند بزرگترین دلیل برای خوب بودن حالمان باشد. حتما شما هم آدم هایی را می شناسید که مدام از زمین و زمان گله دارند و دنیا هیچ وقت بر وفق مرادشان نیست. قطعا که خودتان به عنوان پای ثابت اخبار خوب ما، جزو این دسته از افراد نیستید اما حالا که اینقدر امیدوارانه به زندگی نگاه می کنید، آستین بالا بزنید و برای خوب کردن حال آدم های مایوس دور و برتان کاری انجام دهید و مطمئن باشید که حتما اجر این کارخیرتان را خواهید دید. قطعا دلایل زیادی برای خوب بودن وجود دارد، فقط کافی است درست ببینیم و قدر داشته هایمان را بدانیم؛ پس حتما به آدم های مایوس دور و برتان یادآوری کنید همین که خود و فرزندانشان در سلامت کامل به سر می برند، یعنی مالک بزرگترین نعمت الهی هستند و همین یک نعمت کافی است برای آنکه  نگاهشان را به دنیا تغییر دهند و زندگی را کمی خوب تر ببینند.

ذخایر خونی بیمارستان ها ۱۰۰ درصد شد

هرچقدر هم که کمربندهایشان را محکم بسته باشند و بخواهند بین مردم ایران تفرقه بیندازند تا ریسمان های پیوندمان پاره شود اما بازهم ایرانی، ایرانی است و زیربار این ترفندهای نخ نماشده نمی رود. با افتخار می گوییم که ما ایرانی ها همیشه پشت هم ایستاده ایم و قلبمان برای هم می تپد. این را بارها و بارها با حمایت از مردم سیل زده و زلزله زده و مشارکت در برنامه های خیریه ثابت کرده ایم و اینبار با قطره قطره خونمان پای هم وطنانمان ایستاده ایم؛ اما چرا چنین ادعایی داریم؟ خبر از این قرار است که مدیرعامل سازمان انتقال خون گفته: «به لطف اهداکنندگان خون، ذخایر خونی به حداکثر میزان خود رسیده و نیاز بیمارستان ها به صورت صددرصدی در حال تامین است. اتفاق خوبی که در طول تاریخ سازمان انتقال خون، نظیرش را نداشته ایم.» آیا این خبر یک دست مریزاد جانانه نمی‌طلبد؟ قطعا که جای تقدیر و شکر دارد؛ همین که ممکن است جان بیماری با قطره های خون ما و شما نجات پیدا کند، یعنی ما همیشه پیروز میدانی هستیم که بدخواهان چشم دیدنش را ندارند و چه خوب است که این همدلی صمیمانه می تواند تسکینی باشد بر دردهای بیماران نیازمند به خون و خانواده های دل نگران شان.

خداقوت آقامعلم!

برخلاف ما شهرنشین ها که معمولا دغدغه چندانی بابت تامین نیازهایمان نداریم و هرآنچه اراده کنیم، به آنی در دستانمان است البته اکر پولش باشد، هستند کسانی که در نقاط دورافتاده و روستاهای کم برخوردار زندگی می‌کنند و حتی از داشتن یک جلد کتاب هم محرومند و عملا با آن بیگانه. این را نگفتیم که پیک بدخبری باشیم و ناراحت تان کنیم، در واقع می خواستیم بگوییم آدم های خوب آنقدر زیادند که حتی حاضرند کتابخانه سیار آن هم با الاغ راه بیندازند و هرطور که شده، کتاب را به دستان دختران و زنان خانه نشین برسانند. اگر از نام الاغ خنده تان گرفته، اصلا اشکالی ندارد، بخندید و با لبخندتان، این خبرخوب را آن هم در هفته کتابخوانی دنبال کنید. داستان از این قرار است که سیداسعد فیض، آقا معلم روستای مارشک خراسان رضوی بعد از خدمت در میدان های جنگ، سال های سال است که جهاد در روستا را انتخاب کرده و توانسته پیک علم و فرهنگ در روستای مارشک باشد. از خدمات او می توان به راه اندازی کتابخانه در مدرسه مخروبه روستا، گرفتن سهمیه روزنامه قدس و خراسان برای روستای مارشک و راه اندازی کتابخانه سیار به نفع زنان و دختران خبر داد. جالب است بدانید که همین کتاب رسانی با الاغ، آنقدر اثرگذار بوده که دو تن از دختران روستا، هم دیپلم شان را گرفته اند و هم با اشتغال در مخابرات روستا، کمک خرجی شده اند برای خانواده شان. پس جا دارد بگوییم خدا قوت آقا معلم!

رشد ۷۵ درصدی کشت و روزهای طلایی هفت تپه

چندسالی بود که خبرهای خوبی از شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه به گوش نمی رسید. از آسیب زمین ها و کاهش تولید گرفته تا اعتراضات پی درپی کارگران که طبیعتا حال هم میهنان را خراب می کرد و دست و بال رسانه های منتقد را پرتر؛ اما خوشبختانه با تغییر و تحولات هوشمندانه ای که در سطح مدیریتی این شرکت صورت گرفت، حال و احوال هفت تپه روزبه روز بهتر شد و حالا دیگر بوهای خوشی از دیار شوش به مشام می رسد، بطوریکه امروز شاهد اتفاقی بزرگ و حامل خبرهایی خوب از هفت تپه هستیم. طبق گفته عبدعلی ناصری مدیرعامل شرکت هفته تپه، امسال برای نخستین بار در ۶۰ سال گذشته، بیش از ۵ هزار هکتار نیشکر در هفت تپه کشت شده که یک رکورد تاریخی در کل دوران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه است. کشت امسال هفت تپه رشد ۷۵ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد و این یعنی انقلابی در کشت نیشکر؛ ما هم مثل شما از این خبر خوشحالیم؛ خبری که هم افتخار ملی به همراه دارد و هم اشتغال چند هزار نفری کارگران تلاشگری که سال های سال پای هفت تپه ایستادند و احتمالا امسال حسابی کامشان شیرین می شود. به امید روزی که هفت تپه به عنوان یک شرکت ملی، روزهای طلایی را جشن بگیرد و تمام مشکلات گذشته را به تاریخ بسپارد.

گاز رایگان برای نیازمندان

وقتی می شنویم در این روزهای سخت اقتصادی باری از دوش هموطنان مان برداشته شده، سر از پا نمی شناسیم و زیر لب خدا را شکر می کنیم. گرچه شاید خودمان ذی نفع نباشیم اما دلخوشی هموطنان مان فرق چندانی با دلخوشی خودمان ندارد و آرامش آن ها حسابی روحمان را جلا می دهد. خبر خوب این است که خوشبختانه با تدابیر صورت گرفته، بیش از یک میلیون از مشترکان نیازمند از پرداخت هزینه گاز معاف شده اند. شرکت ملی گاز در این خصوص گفته:«مشترکانی که شامل گاز رایگان شده اند، ۸۷۳ هزارمشترک تحت پوشش کمیته امام خمینی(ره) هستند و ۲۴۶ هزارمشترک هم مربوط به سازمان بهزیستی.» این هم از یک خبر خوب دلچسب؛ حالا دیگر خیالمان کمی از بابت نیازمندان کشورمان راحت شد و حالا می دانیم که این یک میلیون و ۱۱۹ هزار مشترک در روزهای سرد زمستان دیگر دغدغه تامین هزینه گاز را ندارند و بیشتر هم و غم شان را می گذارند روی تامین هزینه های معیشت خانواده.

بازهم هیاتی ها گل کاشتند

همیشه گفته و باز هم می گوییم که این هیاتی ها عجیب بامعرفتند. آنقدری که وقتی پا به میدان خدمت بگذارند، دیگر دست بردار نیستند و آنچنان پیشروی می کنند که مثل امروز، خبرهای خوبشان همه جا را پر می کند و وجودشان قوت قلبی می شود برای همه مردم ایران. این روزها انواع و اقسام خبرهای خوب از هیاتی ها به گوش می رسد؛ از تهیه جهیزیه و سرو سامان دادن به کارتن خواب ها گرفته تا «ساخت مدرسه» در مناطق محروم. خبرخوب مان همین است؛ هیات و گروه جهادی نورالرضا(ع) تهران، چندسالی است که عزمشان را جزم کرده اند برای ساخت خانه و مدرسه در شهرستان جیرفت استان کرمان. به لطف خدا و باهمت این هیاتی های باغیرت، تاکنون ۲۵ خانه و ۶ مدرسه برای اهالی جیرفت ساخته شده که ششمین مدرسه حاصل تلاش آن ها، مدرسه ابتدایی ۳ کلاسه در روستای جنگل گرگی در ۶۰ کیلومتری جیرفت است. مدرسه ای که به خودی خود سفیر جهاد و جهادگری است و قطعا از همین حالا بذر امید و معرفت را در دل بچه های این روستا می کارد.

فرزندان هم حقوقی بر والدین دارند

همه با پیام قرآنی «وَ بِالْوالِدَیْنِ إِحْساناً» به خوبی آشنا هستیم و می دانیم که نیکی به والدین از دستورات موکد خداوند است و والدین حقوق بسیاری بر گردن فرزندان دارند اما آیا می دانستید که این حق و حقوق یک معادله دوطرفه است و به صرف این پیام قرآنی و وظیفه ای که بر دوش فرزندان گذاشته شده است، نباید حق فرزندان بر والدین فراموش شود؟ متاسفانه برخی از والدین معمولا داستان این حق و حقوق را یک طرفه می بینند و فکر می کنند وظیفه ای در قبال فرزندانشان ندارند اما براساس آیات و روایات موجود، این تفکر کاملا اشتباه است و والدین باید دقت بیشتری به آن داشته باشند. امام سجاد(ع) در رساله حقوق درباره حق فرزند بر پدر می فرماید:«حق فرزندت بر تو این است که بدانی او از تو است و نیک و بد جهانش به تو بستگی دارد؛ درباره اش چنان کوشش نما که بدانی رفتار نیک نسبت به او، پاداش و رفتار بدت نسبت به او کیفر دارد.» براساس توضیحات حجت الاسلام قرائتی و با استناد به رساله حقوق امام سجاد(ع)، هدایت فرزند به سوی خدا، تامین نیازهای اساسی فرزندان، تربیت جسمی و معنوی آن ها، توجه به نظرات فرزندان در امور زندگی و آموزش مسائل حلال و حرام به آن ها، بخشی از حقوق فرزندان بر والدین به شمار می رود.

خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.