تعیین متولی برای رصد و شناسایی اتباع خارجی ضرورت دارد

0 36

علی جدی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح تاسیس سازمان ملی اقامت و ضرورت ساماندهی اتباع خارجی، گفت: مهاجرت از عراق، پاکستان و افغانستان  به ویژه پس از بروز بحران در این کشورها، به ایران سرعت پیدا می‌کند اما متاسفانه بسیاری از تبعه‌های خارجی در کشور ما شناسایی نشدند و مشخص نیست کجا زندگی می‌کنند.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و افغانستان مجلس شورای اسلامی، افزود: بسیاری از تبعه‌های خارجی در کشور ما هستند که شناسایی نشده اند، متاسفانه برخی از این افراد به دلیل شراکت در بزهکاری یا اقدامات غیرقانونی به آسیبی برای ما تبدیل شدند.

وی در ادامه یادآور شد: از سوی دیگر شناسایی و ساماندهی اتباع خارجی برای ارایه خدمات بهتر به این افراد ضروری است. رصد و شناسایی اتباع خارجی هم به یک متولی نیاز دارد. سازمان ملی اقامت ورود و خروج اتباع خارجی را هم کنترل خواهد کرد. اگر خدماتی هم بخواهیم به آنها بدهیم بایدآگاهانه و شناسایی شده باشد.

جدی تصریح کرد: ما نظرمان محدود کردن افراد یا خروج آنها از کشور نیست، البته در مجموع باید به سمتی حرکت کنیم که به مهاجرانی که نیاز داریم، اجازه ورود به کشور دهیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.