خبر خوب| پلیس خسارت‌تان را پرداخت می‌کند!/ کارآفرینی در دل فقر

0 4

خبر خوب| پلیس خسارت‌تان را پرداخت می‌کند!/ کارآفرینی  در دل فقر

گروه خبرخوب: خبر خوب امروزمان را هم به عشق خودتان که در بسته‌های پیشین استقبال کردید، با آیه‌ای از سوره نساء از قرآن کریم آغاز می‌کنیم؛ «لَا یحِبُّ اللَّهُ الْجَهْرَ بِالسُّوءِ مِنَ الْقَوْلِ إِلَّا مَنْ ظُلِمَ وَکَانَ اللَّهُ سَمِیعًا عَلِیمًا؛ بدین معنا که خداوند دوست ندارد کسی با سخنان خود، بدی‌ها را اظهار کند؛ مگر آن کس که مورد ستم واقع شده باشد. خداوند، شنوا و داناست.»
چه زیبا و دوست داشتنی! خداوند شنوا و داناست و ما را راهنمایی می‌کند، فقط کافیست گوشِ جان بسپاریم… نه تنها این آیه بلکه کلِ کتاب خدا پر از شگفتی و درس و حکمت است. نمونه‌اش همین آیه، می‌گویید چطور؟!
برایتان می‌گوییم؛ دقت کرده‌اید که آدم‌های خوش بین که شیرینی از کلامشان می‌بارد، خوشبخت ترند و مسیر زندگی‌شان به مراتب هموارتر است؟ اما بالعکس آدم‌های بدبین، در هر مسیری که وارد شدند سختی و ناملایمات بیشتری متحمل می‌شوند و به قولی بخت با آن‌ها یار نیست؟!
اما این جریان هیچ ارتباطی با شانس یا بخت و اقبال ندارد! این همان نیروی تفکر و کلام آدم هاست که خداوند از آن برایمان گفته است. نیروی کلامی که همچون بومرنگی از سلول‌های ذهن و زبانمان رها شده و با نیرویی دوچندان، به سمت خودمان باز می‌گردد! پس حواسمان به تفکر و کلام‌مان باشد و تا می‌توانیم فکر خوب و خبر خوب به جسم و روحمان هدیه کنید تا حال خوب با نیرویی دو چندان به سمت‌مان پرواز کند! حتی در این ایام که دشمنان کمرِ همت به بدحالی و بد خبری ما بسته‌اند، شما خوش فکر و خوش کلام و خوش خبر باشید!

اگر خسارتی متوجه حالتان شد، جبران می‌کنیم!

خبر خوب امروزمان متعلق به خود شماست؛ شمایی که شاید در این دوران که دشمنان سعی دارند هر طور که شده تفرقه و اغتشاش و آشوبی در کشورمان ایجاد کنند و با دروغ و بزرگنمایی حوادث و اتفاقات را وارونه جلوه داده تا برخی از جوانان را فریب دهند؛ آسیب و ضرر و خسارتی متوجه حالتان شده است یا خدایی نکرده ضربه ای به کسب و کار یا خدشه ای بر اموال تان خورده است؛ ماموران پلیس خسارت تان را جبران می‌کنند!
داستان از این قرار است که ماموران پلیس باز هم حسن نیت خودشان را ثابت کردند و آقای «حسین اشتری» فرمانده فراجا گفته است: «ماموران پلیس در اقصی نقاط کشور به طور شبانه روزی در حال انجام وظیفه و خدمت رسانی در راه تامین و حفظ نظم و امنیت جامعه بوده و ایثارگرانه در صحنه و میدان در حال تلاش و فعالیت هستند، اما براساس دستورالعملی که ابلاغ کرده‌ایم اگر حین اجرای ماموریت قانونی، به فرد یا افرادی خسارتی وارد شد، با پیگیری جبران خسارت کرده و رضایت فرد خسارت دیده جلب می‌شود.» درود بر حافظان امنیت مردم. خدا قوت غیور مردان ایران زمین! سپاسگزاریم.

بیماران عزیز! زین پس داروهایتان را رایگان، دربِ منزل تحویل بگیرید!

خبر خوب دوم مان مژده ای برای بیماران خاص و صعب العلاج است که نیاز به درمان مادام العمر دارند و لازم است که تحت مراقبت‌های خاص باشند.از آنجایی که دسترسی بیماران خاص به داروهای مورد نیازشان همواره یکی از مهمترین دغدغه‌ها و نگرانی آنها و خانواده‌هایشان بوده، این بیماران برخی اوقات حتی با کمبود دارویی نیز مواجه می‌شدند که روند درمان آنها را مختل می‌کرد.
به همین خاطر یکی از مهمترین اقدامات دولت سیزدهم اجرای طرح «دارو رسان» است و ارسال دارو این بیماران به درب منازل در جهت کاهش دغدغه ‌ای بیماران خاص اکنون در حال اجراست.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، بیماران با نارسایی مزمن کلیه، همودیالیز، دیالیز صفاقی، هموفیلی، تالاسمی، بیماران پیوندشده،‌ ام اس، سرطان، دیابت، صرع، بیماری‌های متابولیکی، پروانه‌ای و غیره را به عنوان بیماری‌های صعب العلاج مشخص کرده است.
«مهدی رضایی» معاون سازمان بیمه سلامت ایرانیان، می‌گوید: «در طرح دارو رسان اسامی بیماران برای ما مشخص است، ابتدا با بیمار تماس می‌گیریم تا ببینیم تمایلی به دریافت دارو درب منزل دارند یا خیر. البته برای طرح دارورسانی درب منزل، بیماران خاص ریالی پرداخت نخواهند کرد و همه هزینه‌ها برعهده سازمان بیمه‌سلامت است. خدا قوت و خوش خبر باشید!

بانوانِ کار آفرینی که برای موفقیت آستین ها را بالا زدند!

همانطور که در بسته های پیشین گفتیم، در نوشتار بسته خبر خوب از افتخار آفرینی های بانوان کشورمان غفلت نخواهیم کرد و ارادت ویژه ای نسبت به هنرمندان این مرز و بوم داریم. یک بخش از خبر خوب امروزمان هم مربوط به بانوان کارآفرینِ تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد است که با هر آنچه در چنته داشتند، چراغ کارگاه‌های خود را روشن کردند.
در واقع۱۷ تا ۲۴ نوامبرِ هر سال به‌عنوان هفته جهانی کارآفرینی گرامی داشته می‌شود، بنابراین فرصت خوبی است تا با دو تن از کارآفرینان موفق کشور آشنا شوید؛ این دو بانو  از مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی(ره) و بهزیستی هستند که با یک خلاقیت و نوآوری و ایمان به‌خود، موفق شدند با بهره‌گیری از تسهیلات اشتغال‌زایی این دو نهاد حمایتی، هم برای خودشان و هم برای افراد دیگر کسب‌وکاری مناسب راه‌اندازی کنند.
معرفی می‌کنیم؛ خانم «طاهره جهاندیده» یکی از این کارآفرینان زحمتکشِ کرمانی است که حالا با تولید پاپوش‌های نمدی هم برای خود و هم برای خانواده‌اش شغلی آبرومند ومنبع درآمدی ارزشمند ایجاد کرده است.

یکی دیگر از این بانوان موفق و خلاق کشورمان، خانم «حمیرا رسولی‌نژاد» است که برای زندگی‌اش آستین ها را بالا زده و به قول قدیمی‌ها رئیس و مرئوس خودش است. این بانویِ سرپرست خانوار می‌گوید: «‌وقتی خبردار شدم که کمیته امداد برای اشتغال‌زایی وام می‌دهد و یاری می‌کند، معطلش نکردم. من هدفم را برای خودم مشخص کرده بودم.دلم می‌خواست کارآفرین باشم و برای افرادی با شرایط خودم یک شغل مناسب ایجاد کنم. تولید محصولات چرم را در خانه راه‌اندازی کردم، لازم بود فقط کمی دلم گرم باشد به یک سرمایه هرچند اندک که خوشبختانه این اتفاق افتاد.»
حمیرا خانم ما حالا زمینه اشتغال تعدادی از زنان سرپرست خانوار را در کارگاه شخصی خودش فراهم کرده‌ است. خدا قوت بانوان قوی و پر جربزه ایران زمین، حضورتان باعث افتخار و دلگرمیِ ماست!

البته حالا که در بحث کار و کارآفرینی هستیم، جانم برایتان بگوید که آقای«محمود کریمی بیرانوند» معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ۱۰ برابر شدن صدور مجوزهای کسب‌وکار در جهت تسهیلگری اشتغال در دولت سیزدهم خبر داده و گفته « در دولت سیزدهم ۱۳۰ هزار مجوز مشاغل خانگی صادر شده است و متقاضیان در نوبت دریافت تسهیلات هستند.  همه ابعاد حقوقی، مجوزی، تأمین مالی،علمی و زیرساخت‌ها به‌عنوان لایه‌های حوزه اشتغال است که در این سامانه به آدرس ورود به سامانه رصد (mcls.gov.ir) برای متقاضیان وجود دارد.»

نعمت شگفت‌انگیزی به نام زبان! 

بسته خبر خوب امروزمان را همانطور که با قدرت کلام آغاز کردیم با قدرت زبان و بیان تمام می‌کنیم؛ خداوند متعال در سوره بلد پس از ذکر سوگندهایی پر معنا و اشاره به زندگی پررنج انسان، شماری از مهمترین نعمت‌هایی را که به بشر ارزانی داشته یادآور می‌شود که یکی از آن‌ها نعمت زبان است: «آیا برای او دو چشم قرار ندادیم و یک زبان و دو لب؟» زبان از اعضای شگفت‌انگیز بدن انسان است و وظایف بزرگی را عهده‌دار است که از مهمترین آن‌ها سخن گفتن است.
ایزد متعال در قرآن کریم پس از ذکر خلقت انسان، از نعمت بیان، سخن گفته و فرموده است: «خدای رحمان، قرآن را یاد داد، انسان را آفرید، و به او «بیان» را آموخت». پس چه خوب است که با این نعمت شگفت‌آمیزی خداوند به ما عطا کرده است با تندی و پرخاش با مردم حرف نزنیم. قدرت کلام را که در ابتدا گفتم را که یادتان هست؟! فراموش نکنید که همه چیز با نیروی دو چندان به خودمان برمی‌گردد. پس از این نعمت بهتر از همیشه استفاده کنیم.

خوش خبر باشید!

و اما سخن پایانی، خبرهای خوبتان را در قالب دلخواه خود (عکس، متن، فیلم، صوت و…) تولید کنید و آن را با هشتگ #خبر_خوب در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید تا هم دیگران را در حال خوش خودتان شریک کنید و هم ما بتوانیم اخبار شما را بازنشر کنیم. اگر هم تمایل داشتید در هریک از شبکه‌های اجتماعی که فعال هستید، خبرتان را از طریق اکانت khabar_khoub_iran@ یا شماره تلفن ۰۹۳۳۰۸۲۶۳۱۲ برای ما بفرستید. در این جشنواره فرقی نمی‌کند در ایتا و بله و روبیکا و گپ باشید یا در تلگرام و اینستاگرام و توئیتر و واتساپ؛ مهم این است که سهمی در حال خوش اطرافیان‌تان داشته باشید.

منتظر خبرهای خوب شما هستیم. خوش‌خبر باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.