غرب از شورای حکام سوء استفاده سیاسی کرده است

0 11

مجتبی رضاخواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به صدور قطعنامه ای علیه ایران در شواری حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، گفت: شورای حکام استاندارد دوگانه دارد، در حالی که ایران داوطلبانه با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کرده، انتظار همکاری بیشتر دارند اما سراغ رژیم صهیونیستی که همه می دانند زرادخانه های هسته ای و بمب اتمی دارد، نمی روند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس تاکید کرد: غرب از ابزار نهادهای بین المللی از جمله آژانس بین المللی انرژی اتمی برای مقاصد سیاسی خود سوء استفاده می کند که این انحراف از فلسفه وجودی این نهاد بین المللی، اعمال استاندارد دوگانه را برای همه قابل تشخیص می کند.

وی بیان کرد: سازمان ها و نهادهای بین المللی کارکرد مشخصی دارند و غرب مسیر آنها را منحرف و از این نهادها سوء استفاده سیاسی می‌کنند که مشخصا برای اعمال فشار بر ایران است. ایران این فشارها را نمی پذیرد و ما به ازای این فشارها امتیاز خاصی نخواهد داد.

این نماینده مجلس عنوان کرد: به اعتقاد بنده ایران باید در نحوه فعالیت های داوطلبانه ای که تا کنون انجام می داده تجدید نظر کند و پاسخ درخوری به فشارهای بی جهت سازمان های بین المللی غیر سیاسی بدهد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ۵شنبه گذشته شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی سومین قعطنامه علیه فعالیت هسته ای ایران صادر کرده است و بهانه قطعنامه اخیر آنها همکاری ناکافی با آژانس بر اساس NPT است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.