قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام حیثیت و بی طرفی آژانس بین الملل را زیر سوال برد

0 28

مالک شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به صدور قطعنامه ای علیه ایران به بهانه ناکافی بودن همکاری ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: به اذعان آژانس در ادوار مختلف و حتی کشورهای مستقلی که نظاره گر موارد و اتفاقات هستند جمهوری اسلامی ایران بیشترین همکاری ها را با آژانس داشته و این همکاری ها بسیار فراتر از تعهداتش بوده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس ادامه داد: در بازه های زمانی که اتفاقات سیاسی خارج از چارچوب مسائل فنی می افتد مدیران آژانس تلاش می کنند به ایران فشاری بیاورند و قطعنامه هایی را برای تصویب در دستور کار قرار می دهند که مطابقتی با واقعیت های فنی ندارد. چنین اقداماتی برای حیثیت، شأن و جایگاه فنی آژانس نامطلوب است و بی طرفی و فنی بودن این نهاد بین المللی را زیر سوال می برد.

وی تاکید کرد: کشورهای غربی و به ویژه آمریکا دنبال مقاصدی از پیگیر مذاکرات با جمهوری اسلامی بودند که به اهدافشان نرسیدند و این شکست را می خواهند در جای دیگری جبران کنند اما جای جبران آن در آژانس نیست.

شریعتی اظهار داشت: آنها باید رویکردهای خود را تغییر دهند، واقعیت ها را بپذیرند و حق و حقوق ملت ایران را پرداخت کنند تا شرایط به وضعیت مطلوب نزدیک شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون انرژی در مجلس گفت: مدیران آژانس و کشورهای غربی نباید سعی کنند واکنش ایران را امتحان کنند، ایران گزینه های زیادی در حوزه فنی و غیر فنی در اختیار دارد و هیچ نگرانی و ترسی از به کار گیری گزینه های مختلف ندارد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.