اتخاذ تصمیمات مطلوب برای تسریع روند اجرای پروژه جاده مرزن آباد-دزدبن/ماموریت وزیر جهادکشاورزی به سازمان تعاون روستایی برای رفع مشکلات باغ‌داران ساری/افتتاح رسمی شهر آستانه‌سرا در فریدونکنار/پیگیری رفع معضل زباله انجلیسی بابل با دستور معاون اول رییس جمهور

0 46

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی ضمن سرکشی به حوزه‌های انتخابیه و بازدید و بررسی مشکلات، نشست‌هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه خود برگزار کردند.

تغییر پیمانکار پروژه زیرگذر نواب

محمدعلی محسنی بندپی در تشریح برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی از حوزه‌های انتخابیه‌اش، به خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: ما در هفته سرکشی نشستی در شورای فرهنگ عمومی شهرستان چالوس با حضور فرماندار، امام جمعه و اعضای این شورا، برگزار کردیم که در آن مسائل و معضلات فرهنگ عمومی را مورد بررسی قرار دادیم چرا که شاید این مهم در دو دهه گذشته به واسطه توجه به برخی مسائل از جمله اقتصادی و … که توجه مسئولان را به خود جلب کرده است که در این حوزه‌ها خیلی موفق هم نبودند، از سوی دستگاه‌های اجرایی مورد غفلت قرار گرفته است، همچنین در این نشست پیرامون موضوع ۱۳ آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و محتوا و کیفیت مشارکت در راهپیمایی تدابیری اتخاذ شد.

محمدعلی محسنی بندپی

نماینده مردم نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ما در دو نشست مرتبط با حوزه وزارت راه و شهرسازی موضوع جاده مرزن آباد-دزدبن را مورد بررسی قرار دادیم، تصریح کرد: در انتهای جاده مرزن‌آباد پروژه‌ای در محدوده ۱۵ کیلومتر به سمت تهران در حال اجرا بوده که متاسفانه با کُندی غیرقابل تحملی در دست انجام است که در این زمینه طرح سوالی از وزیر راه و شهرسازی را نیز مطرح کردم که در پی آن دستیار ویژه خود را برای بررسی این موضوع مامور کرد، همچنین در این زمینه ملاقاتی با معاون وزیر راه و شهرسازی، نمایندگان سازمان برنامه و بودجه و پیمانکار این پروژه داشتیم سپس در تماسی با آقای اکرمی سعی کردیم بخشی از اعتبارات لازم برای اجرای این پروژه تامین شود که به نتیجه رسید.

وی یادآور شد: این پروژه برای رفع معضل ترافیک سنگین آخر هفته‌ها و تعطیلات رسمی بوده که به دلیل ورود حجم زیادی از مسافران فضای نامطلوبی را برای مردم این منطقه ایجاد می‌کند چرا که پلیس راه ناچار می‌شود جاده را یکطرفه کند و با این اقدام مردم بومی عملا در منازل خود حبس می‌شوند که تبعات اجتماعی به همراه دارد بنابراین ما این موضوع را در نشستی با مسئولان مربوطه بررسی کردیم که به نتایج مطلوبی منتهی شد.

محسنی بندپی اظهار کرد: نشست بعدی پیرامون بررسی پروژه زیرگذر نواب برگزار شد که مدت ۵ است که متوقف شده است و پیشرفت فیزیکی آن کمتر از ۱۰ درصد بوده است که در این راستا سوال دیگری از وزیر راه و شهرسازی مطرح کردم که در پی آن تیمی را جهت بررسی اعزام کرد و در نهایت مشخص شد به دلیل بی‌کفایتی پیمانکار این اتفاق افتاده است و ماده ۴۶ پیمانکار مصوب شد و قرار شد تکمیل این پروژه به پیمانکار دیگری واگذار شود.

وی افزود: ما به همراه فرماندار نوشهر بازدیدی از روستاهای شرق این شهر و شوراها و دهیاری‍‌‌های این منطقه داشتیم. شاید این موضوع غیرقابل باور باشد که یکی از معضلات جدی که نوشهر و شرق این شهر را همچون غرب حوزه انتخابیه‌ام تهدید می‌کند، تامین آب شرب است. کمااینکه بنده وقتی تصویر سطل محتوی آبی که مردم این منطقه از مخازن آب پر کرده بودند را دیدم به قدری کدر بود که نه تنها برای مصرف به عنوان آب شرب مناسب نبود بلکه برای سایر مصارف نیز قابل استفاده نبود. بنابراین در حال پیگیری این موضوع از طریق مسئولان مربوطه هستیم و جلساتی نیز برگزار کردیم تا برای رفع آن اقدام جدی صورت بگیرد. ضمن اینکه سوالم از وزیر نیرو در این مورد سرجای خود باقی است چرا که متاسفانه مدیریت این وزارتخانه در تامین آب شرب مورد نیاز مردم این منطقه ناکارآمد بوده است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، خاطرنشان کرد: در ادامه بازدیدی از تعدادی از روستاهای کلاردشت و ملاقاتی با دهیاران، اعضای شوراهای آنها و مسئولان ادارات مختلف داشتیم که نتایج مطلوبی به همراه داشت، همچنین بلافاصله به همراه فرماندار و امام جمعه در شورای اداری شهرستان کلارشت حضور یافتیم و موضوعاتی در خصوص حوزه راه را مورد بررسی قرار دادیم، چرا که یکی از پروژه‌هایی که به تازگی کلنگ زنی شده است محور راه چهار باندِ شدن مرزن آباد-کلادشت بود که اعتبارات مورد نیاز برای آن تصویب شد و بعد از ۲۰ ماه پیگیری‌هایی که انجام دادیم ماده ۲۳ آن را گرفتیم در نهایت در ۱۸ خردادماه با حضور معاون وزیر، رییس شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور و استاندار کلنگ زنی شد. ضمن اینکه پروژه از این نظر که چه موانعی همچون تاسیسات آب و گاز و لوله‌های فاضلاب و تیرهای برق در مسیر پیشرفت آن وجود داشت نیز بررسی شد و سعی کردیم هماهنگی‌های لازم را در این مورد انجام دهیم.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس، تاکید کرد: ما نشستی هم با مربیان پیش دبستانی و همکاران آموزش و پرورش داشتیم و بخشی از زمان سرکشی به حوزه انتخابیه نیز به ملاقات حضوری با مردم اختصاص داده شد.  

پیگیری مشکلات باغ‌داران با حضور وزیر جهادکشاورزی

علی بابائی کارنامی در بیان اقداماتی که در طی سرکشی اخیر به حوزه انتخابیه انجام داده است، گفت: ما در جلساتی با روستاییان و کشاورزان، مشکلات باغ داران و تعیین قیمت محصولات باغی که نقدهایی پیرامون آن وجود داشت را مورد بررسی قرار دادیم ضمن اینکه بنده در این رابطه تذکر جدی نیز به وزیر جهادکشاورزی داده بودم که در نهایت وی در منطقه حضور پیدا کرده و وضعیت را مورد بررسی قرار داد و سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران را مکلف کرد که این مشکلات را حل کند، همچنین نسبت به خرید تضمینی بخشی از محصولات باغی اقدام کرده و در حوزه صادرات و خرید تضمینی نیز اقداماتی انجام شد اما کافی نبوده و لازم است حمایت جدی‌تری صورت بگیرد.

علی بابایی کارنامی

نماینده مردم ساری و میان‌دورود در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در سرکشی به روستاها در خصوص مسائل مبتلابه همچون ساخت و سازهای روستایی و طرح‌های اجرایی داخل روستاها توسط مدیریت مسکن که در شرف ساخت یا اقدام است و پروژه‌های عمرانی و رفاهی که باید توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شود جلساتی داشتیم و بخشی از دغدغه‌های روستاییان را بررسی کردیم و از بنیاد مسکن هم خواستیم در تامین اعتبارات لازم برای این بخش اقدامات لازم را انجام دهد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: در حوزه ورزش نیز دیداری با برخی هیات‌های ورزشی در سطح استان داشتیم، ضمن اینکه یکی از مشکلاتی که در استان مازندران با آن مواجه هستیم این بوده که مدت ۶ ماه است که ورزش مازندران بلاتکلیف است و برغم اینکه هیات‌ها در حال آماده شدن برای حضور در المپیک جهانی هستند مدیرکل اسبق حوزه ورزش مازندران این حوزه در اقدامی غیراخلاقی ورزش مازندران را رها کرده و به هیچ وجه پاسخگو نیست و اداره ورزش و جوانان مازندران که نقش مهمی در توسعه ورزش در حوزه‌های قهرمانی و پهلوانی در کل کشور را داشته بدون متولی مانده است.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس، تاکید کرد: دیدار با معلمان و بازدید از مدارس از دیگر اقداماتی بود که در حوزه آموزش انجام دادیم و آنها مطالباتشان در حوزه معیشت و نظام رتبه‌بندی و مدارس را مطرح کردند، کما اینکه یکی از مشکلاتی که بیان شد عدم پرداخت حتی یک ریال سرانه مدارس در ۳ سال اخیر بود که می‌طلبد وزیر آموزش و پرورش در جهت رفع این معضل ورود پیدا کند، همچنین بازدید از مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌ها از دیگر اقداماتی بود که در هفته سرکشی به حوزه انتخابیه انجام دادیم.

تخصیص حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات برای آبرسانی به روستاهای بابلسر، بهنمیر و فریدونکنار

علی اصغر باقرزاده  در تشریح برخی اقدامات انجام شده در زمان سرکشی از حوزه‌های انتخابیه، گفت: ما در سرکشی به حوزه انتخابیه پیگیر پروژه‌های عمرانی بودیم، همچنین بهبود وضعیت راه‌های روستایی و جاده‌های اصلی و فرعی را از طریق مدیرکل راهداری بخصوص برای اتمام جاده پدافند و بهنمیر به بابلسر و کیاکلا پیگیری کردیم، ضمن اینکه در حوزه راه‌های روستایی از محل قیری که در اختیار داشتیم تعمیر چندین راه روستایی را به نتیجه رساندیم.

علی اصغر باقرزاده

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: یکی دیگر از موضوعات مهم پروژه‌های قبل از طرح‌های هادی روستایی بود که از طریق بنیاد مسکن به طور جدی پیگیری کردیم که در نهایت برای ۳۰ روستا اجرا شد و پیگیری کردیم تا هر چه سریعتر به اتمام برسد که برخی در زیرسازی و برخی در حد آسفالت بود.

وی تصریح کرد: ما بازدیدی از روند احداث بیمارستان ۲۸۰ تخت خوابی بابلسر و پروژه مجتمع امدادی، آموزشی و درمانی هلال احمر بابلسر داشتیم و جلساتی نیز با پیمانکاران و مشاوران آنها برگزار کردیم. همچنین نشستی با مدیرعامل آب و فاضلاب استان پیرامون بررسی انتقال آب شهرهای گروه الف و آبرسانی هم به فریدونکنار و هم رینگی که قرار است از بابلسر به سمت بهنمیر کشیده شود، داشتیم که نتایج مطلوبی به همراه داشت و تخصیص حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبارات از محل تنش‌های آبی برای آبرسانی به روستاهای بابلسر، بهنمیر و فریدونکنار نیز پیگیری و ابلاغ شده است. همچنین رفع مشکلات حوزه آب فریدونکنار، بهنمیر و روستاهای حوزه انتخابیه را پیگیری کردیم.

باقرزاده خاطرنشان کرد: ما در نشستی با فعالان سیاسی و اجتماعی حوزه انتخابیه، مباحثی پیرامون وقایع اخیر و جهاد تبیین را بررسی کردیم، همچنین اجرای پروژه‌های ورزشی و سرکشی به پروژه‌های در حال اتمام را پیگیری کردیم و جلساتی نیز با مسئولان استانی حوزه ورزش و پیمانکاران این پروژه‌ها داشتیم که مطالباتشان پیگیری و موانعی که با آنها مواجه بودند، رفع شد، همچنین اختصاص زمین ورزشی در روستاها را پیگیری کردیم که به نتیجه رسید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: حضور در مراسم یادواره شهدا و راهپیمایی در محکومیت اغتشاشات و حوادث اخیر از دیگر اقداماتی بود که انجام دادیم و یک روز نیز در استانداری به عنوان عضو ناظر در شورای حل اختلاف شوراهای شهر و شهرداری استان مازندران پیگیر امورات مرتبط بودیم.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس، تاکید کرد: افتتاح رسمی شهر آستانه سرا در فریدونکنار و برگزاری جلساتی با اعضای شورای شهر و شهرداری‌های ۵ شهر حوزه انتخابیه اعم از بهنمیر، هادی شهر، بابلسر، فریدونکنار و آستانه سرا با حضور معاون عمرانی وزیر کشور به منظور بررسی مطالباتی همچون پسماند، زباله و آب‌های سطحی و …. که به صدور دستورات مطلوبی منتهی شد نیز از دیگر اقداماتی بود که انجام دادیم.

افزایش میزان تصفیه شیرابه زباله‌ها از ۴۰ به ۹۰ درصد در بابل

مهدی سعادتی بیشه سری با اشاره به اقداماتی که در سرکشی به حوزه انتخابیه انجام داده است، گفت: حضور در جمع مردم از مهمترین برنامه هایی است که در هفته سرکشی به حوزه انتخابیه مورد توجه قرار می دهیم، ضمن اینکه دعوت از وزیر جهادکشاورزی برای حضور در بابل به عنوان قطب کشاورزی شهرهای شمالی کشور به منظور بررسی مشکلات کشاورزان و کارخانجات شالیکوبی از مهمترین برنامه‌هایی بود که انجام شد.

مهدی سعادتی بیشه سری

 نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکلات کشاورزان بابل، ادامه داد: شالیکاران با مشکلاتی همچون عدم قیمت گذاری درست، عدم صادرات، تامین کود و سم و بالا رفتن دستمزدها و مشکل بیمه و تسهیلات مواجه هستند. همچنین در استان مازندران بیش از ۳۰۰ نوع تولیدات کشاورزی داریم اما متاسفانه در حوزه تولید مرکبات وجود مگس‌های مدیترانه‌‎ای مشکلاتی را برای کشاورزان بابل که ۶۰۰ هزار تُن محصول تولید کرده‌اند، ایجاد کرده است. از سوی دیگر پایین بودن قیمت از دیگر مشکلات تولیدکنندگان مرکبات بابل است.

وی تصریح کرد: البته بستر صادرات پرتقال، نارنگی و کیوی تولید شده در این منطقه به روسیه، چین و هند فراهم شده بود اما لازم است سازوکار لازم برای تحقق این امر توسط وزارتخانه‌های امور خارجه، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهادکشاورزی تعیین شود، همچنین گرانی سم، کود و نهاده‌های دامی باعث بروز مشکلات جدی شده و آسیب جبران‌‎ناپذیری به صنعت دامداری این منطقه وارد کرده است کما اینکه هزاران راس دام سنگین و سبک در این منطقه وجود داشت که دامداران به دلیل وجود این مشکلات بخشی از آنها را فروختند و یا به کشتارگاه تحویل دادند.

سعادتی یادآور شد: ما در راستای اجرای مصوبه سفر رییس جمهور برای حل معضل پسماند و زباله نشستی با معاون اول رییس جمهور داشتیم چرا که در بابل به عنوان بزرگترین شهر استان مازندران روزانه ۲۷۰ تُن زباله در منطقه انجلسی در سطح غیربهداشتی دفن می‌شود.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی، افزود: در نشست با معاون عمرانی وزیر کشور، رییس پسماند کشور، فرماندار و اعضای شورای شهر مقرر شد شیرابه این پسماندها که تاکنون تنها ۴۰ درصد تصفیه می‌شده است به ۹۰ درصد افزایش یابد. همچنین لندفیل که بسیار مهم است اشکالاتی در اجرا و تکمیل آن بود که تصویب شد و در مرحله دوم نیز قرار شد شرایط تبدیل زباله‌ها به انرژی در کارخانه تامین شود که موضوعی حیاتی است و در این راستا آقای مخبر هم دستور داد در نشستی با حضور وزیر کشور، رییس سازمان برنامه و بودجه، رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، معاون عمرانی وزیر کشور و استاندار این موضوع تعیین تکلیف شود و برای مرحله سوم نیز که فرهنگسازی و آموزش بوده، لازم است ۶۰ مجموعه اجرایی ورود پیدا کنند.

وی خاطرنشان کرد: ما در بازدید از شهر گتاب که بالغ بر ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و سرکشی به ۷ روستا در نشستی با وزارت نیرو، رییس توانیر کشور،  مدیرعامل توزیع برق استان، بخشدار و امام جمعه تصمیم بسیار مهمی در حوزه برق این شهر اتخاذ و حدود ۱۸۰ میلیارد تومان مصوب کردیم و قرار شد زمین لازم برای آن تهیه و ۱۲ هزار میلیارد تومان تجهیزات اولیه خریداری شود که در پی آن ۴۰ هزار خانوار نیز از برق بهره‌مند خواهند شد چرا که پیش از این گزارش‌هایی از نوسانات برق در این منطقه دریافت کرده بودیم که به لوازم خانگی مردم این منطقه آسیب رسانده بود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، اظهار کرد: در این شهر مردم با مشکلاتی در حوزه تامین آب شرب و کشاورزی نیز مواجه هستند همچنین مشکل طرح هادی این منطقه را پیگیر کردیم چرا که در کشور میانگین بهره‌برداری مردم از این طرح ۵۴ درصد است اما در استان مازندران ۴۶ درصد و در بابل ۲۶ درصد است که با تلاش‌های گسترده‌ای که در این دولت و با همکاری بنیاد مسکن کشور انجام شد بخشی از اعتبارات لازم برای این مهم از محل منابع ملی تامین شد و در نهایت این عدد به ۲۹ درصد افزایش یافت اما هنوز مطالباتی در حوزه بازنگری و تغییر کاربری‌ها و طرح هادی وجود دارد که نیازمند حمایت دولت است. از سوی دیگر در حوزه ورزش شهر گتاب منابع لازم برای یک سالن ورزشی را تامین کردیم اما همچنان اجرای این پروژه بلاتکلیف مانده که باید در این زمینه به وزیر ورزش و جوانان تذکر دهیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: یکی از مهمترین مشکلات این منطقه وضعیت جاده‌ها است کما اینکه هم راه‌های بین مزارع و روستاها و هم راه‌های اصلی به شدت دچار بحران هستند بنابراین تامین قیر مورد نیاز برای تعمیر این جاده‌ها را از طریق وزارت راه و شهرسازی پیگیری کردیم که به زودی اخبار خوبی در این حوزه به مردم این منطقه خواهیم داد.

سعادتی تصریح کرد: بازدید میدانی از آموزش و پرورش بابل که ۱۰۰ هزار دانش آموز و ۴۷۵۰ معلم را تحت پوشش دارد به همین دلیل وظایف گسترده‌ای را برعهده دارد از دیگر اقداماتی بود که انجام دادیم و در این راستا مطالبات معلمان را در حوزه‌های ملی اعم از رتبه‌بندی و منطقه‌ای پیگیری کردیم، چرا که از بین این تعداد معلم فعال در این منطقه تنها برای ۱۷ نفر احکام لازم برای رتبه‌بندی صادر شده است بنابراین این موضوع را به وزیر آموزش و پرورش و معاونانش منتقل کردیم و در نهایت مقرر شد احکام جدیدی برای رتبه‌بندی این معلمان صادر شود.

وی افزود: وضعیت مدارس و تراکم بسیار بالای دانش‌آموزان در کلاس‌ها، از دیگر مشکلات حوزه آموزشی این منطقه است که می‌طلبد هم وزیر آموزش و پرورش و هم رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به بابل توجه جدی داشته باشند. از سوی دیگر پروژه مرکز فرهنگی آموزش و پرورش ۱۷ سال است که روی زمین مانده است که پیگیر تامین منابع مالی لازم برای آن هستیم، همچنین تجهیز و نوسازی مدارس بابل از دیگر مشکلات حوزه آموزشی این منطقه است که باید دنبال کنیم.

سعادتی ادامه داد: بازدید از شهر بزرگ و مهم امیرکلا که مورد کم‌توجهی قرار گرفته از جمله اقداماتی بود که انجام دادیم و در حال پیگیری موضوع راه‌اندازی بخشداری در آن هستیم، همچنین تشکیل قرارگاه اشتغال برای حل معضل مهم بیکاری، و در حوزه تملک و آزادسازی در حال پیگیری اجرای جاده ساحلی هستیم که به بابل متصل بوده و به جاده بابلسر منتهی می‌شود و مبلغ ۱۴ میلیارد تومان اعتبارات به این پروژه اختصاص داده شده است. ضمن اینکه پیگیری تامین اعتبارات لازم برای تکمیل طرح ۳ کیلومتر کمربندی امیرکلا از محل بودجه ملی را در دستورکار داریم چرا که آبگیر این محدوده نیاز به لوله کشی دارد و وضعیت کنونی آن باعث می‌شود آب به داخل منازل مردم نفوذ کرده و جاده‌ها را تخریب کند.

وی افزود: ما یک بازدید میدانی از شهرداری بابل و نشستی پیرامون بررسی مباحثی همچون بازآفرینی مناطقی که باید در آنها تحولاتی در خصوص بافت‌های فرسوده، ترافیک، زیباسازی شهر، تعمیر آسفالت و حاشیه شهر ایجاد شود، برگزار و تصمیمات مطلوبی نیز اتخاذ شد. ضمن اینکه ما برای انجام این اقدامات با مشکلاتی نیز در حوزه قضایی شهر مواجهیم که جای دارد دستگاه قضایی کمک کند تا به سرعت رفع شوند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، عنوان کرد: بازدید از برخی حوزه‌های کارآفرینی و کارخانجات و بررسی مشکلاتشان اعم از تملک، سرمایه در گردش و …، برگزاری یادواره ۱۴۸ شهید، حضور در جمع پاسداران و مدافعان امنیت سپاه، حضور در راهپیمایی محکومیت حادثه تروریستی در حرم شاهچراغ(ع)، سرکشی به منطقه گنج افروز برای رفع مشکل تامین روشنایی بخشی از جاده اصلی و تعریض آن و حضور در یادواره شهدای روستای چاری این منطقه از جمله موضوعاتی بود که در هفته سرکشی به حوزه انتخابیه پیگیری کردیم.

عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس، یادآور شد: یکی دیگر از اقدامات مهمی که در سرکشی به حوزه انتخابیه انجام دادیم پیگیری تخصیص اعتبارات به شهرداری بابل و نوسازی ناوگان تمام شهرداری‌های این منطقه بود که در نشست با معاون عمرانی وزیر کشور مطرح و با آن موافقت شد و قرار شد نسبت به تهیه خودروهای آتش‌نشانی، حمل زباله و اتوبوس‌های شهری اقدام شود تا ناوگان حمل و نقل نوسازی شود. همچنین ست‌‎های امدادی در زرگرشهر تامین و مساله بر زمین مانده بابل اعم از بلندمرتبه‌سازی پیگیری شد و مقرر شد طبق مصوبه شورای عالی شهرسازی و معماری ایران مورد تجدیدنظر قرار گیرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.