فعالیت مسلحانه گروه‌های مسلح در اقلیم شمال عراق، خلاف توافقات قبلی با ایران است

0 2

اسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  اظهار داشت:در دهه ۷۰ توافقی با مسئولین اقلیم کردستان صورت گرفت تا عناصر ضد انقلاب مستقر در شمال عراق و مناطق کردنشین این کشور فعالیت مسلحانه نداشته باشند و اقدامات آنها منحصر به رویکردهای سیاسی باشد و تداوم مبارزات مسلحانه این عناصر خلاف توافقات انجام شده است.

وی افزود: طرف مقابل متعهد است که مساله معارضان مستقر در اقلیم شمال عراق که ضد جمهوری اسلامی فعالیت می کنند، را حل کند در غیر این صورت این حق کشورمان است که برای حفظ امنیت خود اقدام کند و ما پس از تذکرات فراوان و نقض عهد عراقی ها مجبور به اقدام شده ایم، چرا که گروهک‌های ضد انقلاب در شهرهای مرزی ما در حال ایجاد نا امنی و اقدامات تروریستی هستند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس تصریح کرد: اگر توافق قبلی با طرف عراقی برای خلع سلاح گروهک های مستقر در اقلیم شمال عراق انجام می شد ما مجبور به اقدام نظامی نبودیم و سفیر ما در عراق نیز مجدد این توافق را یادآور شده است.

وی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی و آمریکا در تجهیز نیروهای ضد ایرانی دست دارند گفت: آمریکا و صهیونیست ها به طور علنی اعلام کردند که از نیروهای ضد ایرانی حمایت می کنند و ما نیز گسترش عناصر ضد انقلاب و ضد امنیتی در مجاورت مرزهای خود را تحمل نمی کنیم.

به گزارش خانه ملت،سفیر کشورمان در بغداد از مذاکره با طرف عراقی برای خلع سلاح مخالفان ایران ‌و کنترل مرزها توسط دولت مرکزی خبر داد.

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.