پدرام: حضور مجدد آمریکا در افغانستان فاجعه است

0 1

پدرام: حضور مجدد آمریکا در افغانستان فاجعه است

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس، «لطیف پدرام»  رئیس حزب کنگره ملی افغانستان و نامزد  سابق ریاست جمهوری این کشور در بازگشت آمریکا به افغانستان را فاجعه آمیز خواهند.

پدارم در صفحه توئیتر خود نوشت: «حضور دوباره آمریکا و ناتو در میهن ما به هر دلیل وبهانه ای شروع جبران ناپذیر و جنگ نیابتی دیگر است، مرا زخیر تو امید نیست شر مرسان.»

این در حالی است که یو شیائوونگ نماینده چین در امور افغانستان در نشست مسکو گفته است که آمریکا باید مسئولیت بازسازی افغانستان را بر عهده بگیرد.

وی  در نشست مشورتی مسکو خطاب به شرکت‌کنندگان گفت که ما باید از واشنگتن بخواهیم که دارایی‌های مسدود شده افغانستان را هم بازگرداند.

نماینده چین افزود: آمریکا منشاء مشکلات امروز افغانستان است و آن‌ها باید اصل بازسازی افغانستان را بر عهده بگیرد.

این در حالی است که بسیاری از شرکت کنندگان در نشست مسکو مخالف حضور مجدد آمریکا در افغانستان هستند.

پیش از این «کرن دیکر» کاردار سفارت آمریکا برای افغانستان در قطر گفته است که کشورش در افغانستان مداخله نظامی نخواهد داشت.

وی  در یک نشست مجازی با برخی از خبرنگاران افغانستان گفت که برخورد دیپلماتیک با طالبان راه اثرگذار است و هیچ نتیجه نظامی در آینده نزدیک یا دور نمی‌بیند که بر اساس آن امریکا وارد عمل شود.

کاردار سفارت امریکا برای افغانستان در ادامه افزود: «هیچ احتمالی وجود ندارد که امریکا دوباره در افغانستان دخالت نظامی کند و به تمام تلاش‌های دیپلماتیک ادامه می‌دهیم.

شواهد نشان می‌دهد که دولت آمریکا تلاش دارد تا بخشی از خواسته‌های حقوق بشری جامعه جهانی را بر دولت طالبان بقبولاند و با وادار ساختن رهبران مخالف طالبان به تعامل سیاسی با دولت کابل، نظمی را در افغانستان به وجود آورد که همسویی راهبردی با آمریکا داشته باشد(

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.