اقدام پارلمان اروپا در تعلیق تماس مستقیم با مجلس، فرار به جلو است

0 6

ابوالفضل عموئی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در خصوص تعلیق تماس مستقیم پارلمان اروپا و جمهوری اسلامی ایران، گفت: از نگاه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اقدام پارلمان اروپا در تعلیق تماس مستقیم با مجلس شورای اسلامی، یک فرار به جلو است، زیرا در ۲ سال‌ گذشته تماس مستقیمی بین مجلس ایران و اروپا وجود نداشته است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: در سال گذشته پارلمان اروپا بود که درخواست کرد هیاتی را به ایران اعزام کند اما به دلیل قطعنامه‌های مداخله گرایانه و مبتنی براخبار غلط (فیک نیوز)، با انجام این سفر موافقت نشد.

وی یادآور شد: متاسفانه برخی از اعضای این پارلمان از جمله رئیس آن تحت تاثیر القائات و اخبار گروهای ضدایرانی در اروپا قرار گرفته‌اند و سعی می‌کنند بر طبل تو خالی فشار سیاسی بر ایران بنوازند که البته اثر چندانی ندارد.

عموئی همچنین اظهار کرد: کارشناسان البته می‌دانند که پارلمان اروپا در تعیین تعیین سیاست خارجی کشورهای اروپا چندان اثربخش نیست و حتی قطعنامه‌های آن از لحاظ قانونی الزام آور نیست. این در حالی است که مجلس شورای اسلامی با مجالس مختلفی در کشورهای دنیا تعامل دارد و پیام ارسال و دریافت و همچنین هیأت تبادل می‌کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.