بررسی نقش بانوان در آرامش خانواده/خانواده در هر جامعه ای نقش کلیدی را ایفا می‌کند

0 14

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سلسله نشست های جهاد تبیین ویژه خواهران با موضوع نقش بانوان در آرامش خانواده امروز (سه شنبه، یکم آذرماه) با حضور جمعی از کارمندان قوه مقننه در سالن جلسات ساختمان شیخ فضل الله مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در این نشست طاهره همیز استاد حوزه و دانشگاه ضمن تبریک هفته بسیج به تمام بسیجیان این سرزمین، به نقش کلیدی زنان اشاره کرد و گفت: نقش زنان در اسلام بسیار ممتاز است، اگر این نقش به درستی آموزش داده نشود جامعه دچار خلاهایی خواهد شد که به شکل آسیب های اجتماعی خود را نشان می دهد.

مشاور امور خانواده با اشاره به آشنایی زنان به حقوق ابتدایی خود، تاکید کرد: اگر زنان از حقوق ابتدایی خود آگاه باشند بی تردید در تربیت نسل آینده موفق تر عمل خواهند کرد. این بانوان هستند که نسل زنان و مردان آینده را تربیت می کنند، برهمین اساس آگاهی یک زن می تواند یک جامعه را هدایت کند.

همیز در ادامه نشست یادآور شد: اگر فرزندان به عنوان همسران آینده در خانواده به درستی تربیت شوند کمتر شاهد معضلات متعدد از قبیل طلاق ظاهری و عاطفی خواهیم بود که به دنبال آن رفتارهای نابسامان اخلاقی را در جامعه شاهد باشیم. سلسله آموزش های مدون باید در اختیار جامعه گذاشته شود تا به سمت مدینه فاضله عاری از هرگونه اشتباه پیش رویم.

وی در ادامه تصریح کرد: اگر خانواده ای قوی و محکم باشند مدارس و دانشگاه ها نمی توانند تاثیر منفی داشته باشند، قرآن در آیه ۱۰۵ سوره مائده می گوید« یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنوا عَلَیکُم أَنفُسَکُم » اگر شما هدایت یافته‌باشید، گمراهى کسانى‌ که گمراه شده‌اند، به شما زیانى نمى‌رساند. اگر شما خودتان تربیت کنید جامعه به شما ضرر و زیان وارد نخواهد کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه در ادامه یادآور شد: اگر خانواده‌ای فرزند خود را تهی به جامعه تحویل دهد محیط جامعه آن فرزند را براساس منافع خود پر خواهد کرد، در حال حاضر برخی از خانواده ها برای رفع نیازهای حیاتی خود در کنار همدیگر هستند، مسائل عاطفی میان زن و شوهر و والدین و فرزندان بسیار کمرنگ شده، بی تردید اگر نیازهای عاطفی اعضای خانواده به نحو درست و منطقی پاسخ داده نشود منجر به ایجاد مشکلاتی خواهد شد.

همیز با اشاره به نقش اصلی زنان در پایداری خانواده، گفت: بانوان به عنوان پایه و عمود یک خانواده محسوب می شوند که توانایی تغییر بنیان یک خانواده را خواهند داشت حتی اگر زندگی در مرز فروپاشی باشد این زن است که می تواند آن زندگی را از فروپاشی نجات دهد.

این استاد دانشگاه با بیان کارکردهای خانواده، یادآور شد: خانواده در هر جامعه ای نقش کلیدی را ایفا می‌کند که باعث ایجاد آرامش روحی و روانی افراد، ارضای نیازهای عاطفی، تنظیم رفتارهای جنسی، فرزندآوری و تحکیم بنیاد خانواده می شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت در پایان این نشست سوالات و شبهات جمعی از حضار پاسخ داده شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.