ورود به فاز جدید مقاومت در فلسطین با عملیات های بمب گذاری از راه دور؛ کمای اسرائیل بعد ازعملیات های چهارشنبه سیاه

0 180

مقدمه و طرح مساله

به موازت تقویت فازاقدامات سرکوب گرانه و خشونت آمیزعلیه فلسطینی ها در کرانه باختری که با توجه به پیروزی احزاب راستگرا و نژادپرست درانتخابات اخیر فلسطین اشغالی ازاستقبال عمومی صهیونیست ها برخورداراست، فلسطینی های ساکن کرانه باختری نیزساکت ننشسته و با وجود اینکه قرار بود این منطقه به کانونی برای برقراری صلح و سازش تبدیل شود اما خلف وعده صهیونیست ها وامتناع آن ازعمل به توافقنامه های امضاء شده و تعهدات خود موجب شده این منطقه اکنون به سرآمد مقاومت در فلسطین تبدیل شود و محور عملیات های ضد صهیونیستی از نوار غزه به کرانه باختری تبدیل شودو در عین حال با ارائه ابتکارات و شیوه های جدید همراه شود که هر بار با رونمایی از آن ها شوک جدیدی بر صهیونیست ها وارد می شود. اولین شوک با ظهور گروه های مقاومت جدید همچون عرین الاسود به معنی بیشه شیران بر صهیونیست ها وارد شد که با تسلیح و تجهیز این گروه به سلاح های گرم همراه است. در ادامه دومین شوک غافلگیرکننده با عملیات های بمب گذاری  اخیر وارد شد که برخی از رسانه های  صهیونیستی ازآن به چهارشنبه سیاه تعبیر کردند . با توجه به اهمیت این رخداد در نوشتار زیر به برخی زا ابعاد و ویژگی های آن پرداخته می شود.

کم و کیف بمب گذاری های از راه دور در غرب بیت المقدس 

صبح کاری روز چهارشنبه ( دوم آذر۱۴۰۱) درغرب بیت‌المقدس با صدای دو انفجار سهمگین در مناطق صهیونیست‌نشین آغاز شد .این انفجارها موجب شد فعالیت کلیه خطوط حمل ‌ونقل عمومی از جمله اتوبوس‌ها در شهر قدس متوقف شود و پلیس به حالت آماده‌باش درآید.

نخستین انفجار حدود ساعت ۷صبح به وقت محلی (۴صبح به وقت گرینویچ) در نزدیکی یک ایستگاه اتوبوس در امتداد بزرگراهی در ورودی غربی بیت‌المقدس که معمولاً مملو از مسافر است، روی داد .پس از آن، انفجار دوم در کمتر از نیم‌ساعت بعد در تقاطع راموت در شمال بیت‌المقدس غربی روی داد. هر دو انفجار احتمالا با کنترل از راه دور انجام شده است.

شبکه “کان” رژیم صهیونیستی گزارش داد که دو بمب شبیه به هم بوده و از طریق تلفن همراه از راه دور منفجر شده است. این شبکه افزوده است که بمب ها حاوی میخ و قطعات آهنی بوده تا بیشترین تلفات را در بین صهیونیست ها برجای بگذارد.

این انفجارها برای نخستین‌بار است که از سال ۲۰۱۶ در سیستم حمل‌ونقل اسرائیل انجام می‌شود. انفجاراول ناشی از مواد منفجره جاسازی شده در یک دوچرخه بوده که در ایستگاه اتوبوس رها شده بود. به گفته پلیس اسرائیل شیوه انفجار اخیرهیچ‌گاه در سال‌های گذشته دیده نشده و در نوع خود بی‌سابقه است.

“عومربارلیو” وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی گفت آنچه در قدس روی داد، یک حمله ترکیبی پیچیده در دو محل بود.وی افزود: به نظر می رسد که این عملیات نتیجه یک ساختار زیربنایی سازمان یافته باشد.

شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی انفجارها را مشابه آن چیزی دانست که ۲۰ سال پیش در جریان انتفاضه دوم انجام شد . به گفته این شبکه  این اتفاق توسط یک سازمان انجام شده و نشان دهنده معادله جدیدی است.

منابع خبری ابتدا تلفات صهیونیست ها را یک کشته و ۲۳ زخمی اعلام کردند اما شبکه کان شامگاه چهارشنبه، خبر داد که شمار مجروحان به بیش از ۴۵ نفر رسیده است.

شهر بیت‌المقدس دارای دوبخش غربی و شرقی است و انفجارها در بخش غربی و دردو مکان مختلف رخ داد. درسال ۱۹۴۸، بیت‌المقدس به دو بخش شرقی تحت مدیریت اردن و غربی تحت کنترل رژیم صهیونیستی تقسیم شد. سال‌های بعد در جریان جنگ ۱۹۶۷اعراب و اسرائیل، بخش شرقی هم به اشغال نیروهای صهیونیستی درآمد. منطقه شرقی اگرچه به‌عنوان بخشی از خاک فلسطین شناخته می‌شود، اما با گذشت دهه‌ها همچنان تحت‌کنترل و اشغال رژیم صهیونیستی است.

تشدید عملیات ترور نیروهای امنیتی اسرائیل علیه گروه‌های فلسطینی طی ۶ماه اخیر، به بمب‌گذاری فلسطینی‌ها در منطقه صهیونیست‌نشین بیت‌المقدس منجر شد.

البته آتش افروزی های صهیونیست ها تمامی ندارد و شهرک‌نشینان صهیونیست بامداد جمعه سوم آذر ۱۴۰۱ چند خودروی فلسطینی را در دو روستای «ابو غوش» و «عین نقوبا» در استان قدس اشغالی آتش زدند. به گزارش وبگاه ” فلسطین الیوم” شهرک ‌نشینان صهیونیست چهار دستگاه خودرو را در منطقه ابو غوش واقع در شمال غربی قدس اشغالی و چهار خودروی دیگر را در عین نقوبا واقع در غرب این شهر آتش زدند.

عصای موسی صهیونیست ها را کلافه کرد  

به گزارش تارنمای Sceurity Information Newspaper، هکرها موفق شدند دوربین‌های نظارتی یکی از سازمان‌های اطلاعاتی مهم رژیم صهیونیستی را در روز وقوع انفجارها در قدس اشغالی هک و در ادامه نیز ویدئوی یکی از انفجارها را منتشر کنند.

بنابر تایید مقامات رژیم صهیونیستی، فیلم‌های منتشر شده موثق و متعلق به این سازمان اطلاعاتی بوده و گروه هکری موسوم به «عصای موسی» پشت پرده این حمله سایبری بوده است.

این گروه در بخشی از توییتی که به زبان فارسی منتشر کرده، خطاب به رژیم اشغالگر قدس نوشته است “زندگی سیاه.. شما هزینه هر خونی که ریخته شود را خواهید پرداخت. هیچ آرامش و راحتی در سرزمین‌های اشغالی نخواهید داشت. ما پایان شما را رقم می‌زنیم. در ضمن، دوربین‌هایتان را برایتان فرمت کردیم.”

این گروه هکری تهدید کرده است در آینده نزدیک تصاویر دیگری نیز در این خصوص منتشر خواهد کرد.

پایگاه صهیونیستی واللا تأکید کرد پلیس و شهرداری قدس اعلام کرده‌اند هیچ تصویری از این عملیات ندارند و نمی‌دانند این تصاویر به چه دوربینی تعلق دارد.

دراطلاعات منتشره گروه هکری عصای موسی افراد اطلاعاتی رده ‌بالا نیز وجود دارد چنانچه سه ماه قبل اطلاعاتی را در خصوص “دیوید برنیاع” رئیس موساد منتشر کرد که از گوشی تلفن همراه وی استخراج شده بود.

خبرنگار شبکه ۱۴ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: نفوذ گروه هکری به دوربین‌های امنیتی یک سیلی محکم و حفره بزرگ امنیتی برای نهادهای امنیتی اسرائیل محسوب می‌‌شود.

اورهیلر خبرنگار شبکه ۱۳ تلویزیون این رژیم نیز گفت: نهادهای امنیتی اسرائیل تحقیقات وسیعی در خصوص نفوذ به دوربین‌های امنیتی توسط هکرها آغاز کرده‌اند تا چگونگی این نفوذ و درز اطلاعات آن را مشخص نمایند.

عملیات های ضد صهیونیستی در کرانه اشغالی تازگی ندارد اما عملیات های چهارشنبه سیاه یک چیز دیگر بود

اجرای عملیات در داخل فلسطین اشغالی تازگی ندارد و قبلا نیز رشته عملیات هایی از سوی فلسطینی ها صورت گرفته بود که در واکنش به آن عملیات ها، رژیم صهیونیستی عملیاتی موسوم به موج شکن را در کرانه باختری به مرحله اجرا گذاشت که  علیرغم گذشت چند ماه هنوز هم به نتیجه مشخصی نرسیده است و نشانه بارز آن رشته انفجارهای غرب قدس اشغالی است که از ورود عملیات های مقاومت به فاز جدید خبر می دهد.

آن عملیات ها عمدتا مسلحانه بوده و یا اینکه در مواردی هم با سلاح سرد صورت می گرفته است اما عملیات  اخیراز نوع بمب گذاری با هدایت از راه دور بوده است  که نشان می دهد نیروهای مقاومت فلسطینی به تجهیزات جدید دست یافته اند.

این نوع عملیات ها یاد اور عملیات های جنبش مقاومت در جنوب لبنان و همچنین عملیات های مشابه در عراق است که باعث فرار ارتش اسرائیل از جنوب لبنان و ارتش امریکا از عراق شد.

طی هفته های گذشته اخباری دال بر نفوذ به انبار مهمات رژیم صهیونیستی منتشر شده بود و لذا این احتمال که مواد منفجره عملیات های جدید از  داخل فلسطین اشغالی تامین شده باشد وجود دارد.

همچنین اگر درعملیات های قبلی  عاملان حمله  شهید و یا بازداشت می شدند اما درعملیات جدید جلوی یک چنین تلفاتی از فلسطینی ها گرفته می شود هرچند که به احتمال زیاد امکان دارد رژیم صهیونیستی برای سرپوش گذاشتن بر شکست های جدید خود وهمچنین نشان دادن ضرب شست به فلسطینی ها در آستانه تشکیل کابینه جدید به حملات جدید دست بزند.

صهیونیست ها از ترس به هم شلیک می کنند

متعاقب انفجارهای صبح چهارشنبه صهیونیست ها به هر چیزی مشکوک شده و بلافاصله آن را به پلیس اطلاع می دادند که این خود بر درد سرهای مرکزپلیس می افزود. پلیس بعد از همه ساکنان اراضی اشغالی خواست از تماس‌های تلفنی بی‌مورد و ارائه گزارش‌های بی‌دلیل اجتناب کنند.

ساعتی بعد از آنکه رسانه های رژیم اسرائیل از تیراندازی به سمت یک جوان فلسطینی در نزدیکی رام الله خبر دادند، این رسانه‌ها به نقل از منابع امنیتی این رژیم گزارش دادند که فرد زخمی شده، یک شهرک‌نشین صهیونیست است که شهرک نشین دیگر به ظن اینکه وی فلسطینی است و قصد حمله به وی دارد، به سمتش تیراندازی کرده است.این حادثه تیراندازی پنجشنبه شب در ورودی روستای «مخماس» نزدیک شهرک «نعلین» رام الله رخ داد.

طی هفته‌های گذشته این چندمین بار است که یک صهیونیست به سمت صهیونیست دیگر به اشتباره تیراندازی می‌کند. پیش از این نیز نظامیان  صهیونیستی در یکی از یورش‌های خود به سمت ههم قطارانش تیراندازی کردند که در نتیجه آن، یک نظامی صهیونیست با تیز خودی کشته شد.

امنیت داخلی پاشنه آشیل اسرائیل

انفجارهای جدید در مناطقی صورت گرفته است که تامین امنیت آن کاملا بر عهده رژیم صهیونیستی است و لذا وقوع این انفجارها شکست اطلاعاتی و امنیتی برای این  رژیم و سرویس امنیت داخلی آن محسوب می شود. این شکست مسبوق به سابقه است و در ابتدای تشکیل دولت ائتلافی بنت- لاپید چندین عملیات مسلحانه پیاپی در داخل فلسطین اشغالی صورت گرفت و دامنه این عملیات ها به تل آویو پایتخت سیاسی این رژیم نیز گسترش یافت. این امر نشان می دهد که ضعف های اطلاعاتی و امنیتی داخلی  یکی از پاشنه آشیل های اصلی این رژیم  محسوب می شود. با وجود اینکه رژیم صهیونیستی با این تصور که مهمترین تهدیدهای این رژیم خارجی است بودجه نظامی خود را مرتب افزایش داده و آن را صرف خریدهای تسلیحاتی و یا تقویت ارتش و همینطور عملیات برون مرزی موساد کرده است اما از تقویت سرویس های امنیت داخلی غافل مانده است و این در حالی است که به نظرمی رسد بخش عمده ای از آسیب پذیری های این رژیم داخلی است.

عملیات های انفجاری و گسترش دایره حضور و نفوذ مقاومت فلسطینی 

وقوع انفجارهای غرب قدس  نشان می دهد که دایره نفوذ و حضورمقاومت فلسطینی از پهنه نوارغزه و کرانه باختری گذشته و به داخل سرزمین های اشغالی سال ۱۹۴۸ موسوم به اسرائیل گسترش یافته است و لذا به همان میزانی که رژیم صهیونیستی و شهرک های  صهیونیست نشین به  داخل اراضی اشغالی سال ۱۹۶۷ در کرانه باختری تجاوز می کنند که می بایست طبق قطعنامه های سازمان ملل برای تشکیل دولت فلسطینی در اختیار ان ها قرار داده شود، به همین ترتیب فلسطینی ها نیز فلسطین اشغالی را به کانونی برای عملیات های جدید خود انتخاب می کنند بخصوص  آن که  هنوز بیش از دو میلیون عرب فلسطینی در داخل اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ حضور دارند و در مواقع مقتضی همچنان که قبلا نیز بارها دیده شده بود می توانند در کنار فلسطینی های ساکن کرانه باختری و نوار غزه قرار گیرند بخصوص اگر سرنوشت قدس و مسجد الاقصی در میان باشد.

با وجود اینکه فلسطینی ها در سرزمین های اشغالی در سه نقطه جغرافیایی جدا  شامل نوار غزه ، کرانه باختری و سرزمین های  اشغالی سال ۱۹۴۸ موسوم به اسرائیل  زندگی می کنند اما هر وقت که موضوع  قدس و مسجد الاقصی به میان آمده  یکصدا وارد عمل شده اند که نمونه آن عملیات شمشیرقدس بود که گروه های مقاومت  با توان موشکی خود ازغزه وارد عمل شدند و بدین ترتیب جلوی تعرضات صهیونیست ها را در شیخ جراح گرفتند.

مقاومت در چارچوب مبارزات ملت فلسطین، تاریخی صد ساله دارد، اما از زمان جنگ «سیف القدس»، به ویژه در سه ماه اخیر شدت یافته و به صورت عملیات های انفرادی یا دسته جمعی مانند «عرین الاسود» (بیشه شیران) و نیز گردان های مقاومت جنین، تشدید شده است.

لحظه شماری گروه های مقاومت برای عملیات تلافی جویانه رژیم صهیونیستی

با وجود اینکه هیچ گروهی مسئولیت عملیات های انفجاری جدید را درغرب قدس بر عهده نگرفته و همین امرباعث سردرگمی دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی شده است اما همه گروه های مقاومت با صدور بیانیه های جداگانه ازاین عملیات ها استقبال کرده اند.

عبداللطیف القانوع سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد: ما به ملت فلسطین و اهالی قدس اشغالی عملیات دلاورانه ویژه در پایانه اتوبوس‌ها را که پاسخی مستمر به یورش صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی و تلاش برای یهودی‌سازی و تقسیم آن است، تبریک می‌گوییم.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در بیانیه جداگانه‌ای اعلام کرد: عملیات در شهر قدس اشغالی در چارچوب پاسخ طبیعی به این اشغالگری و اقدامات تروریستی و جنایتکارانه رژیم اسرائیل علیه مردم بی‌دفاع فلسطین صورت گرفت.

کمیته های مقاومت مردمی فلسطین نیز این عملیات را تبریک گفت و تاکید کرد که این عملیات در راستای پایبندی به خون شهدای مردم فلسطین و رنج اسیران پیروز فلسطینی است و پاسخی طبیعی به جنایات و قتل عام‌های دشمن صهیونیستی است.

جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین هم عملیات قهرمانانه قدس را ستود و آن پاسخ طبیعی به جنایات اشغالگران و ترور سازمان یافته مستمر آن علیه مردم فلسطین دانست.

جبهه خلق برای آزادی فلسطین نیز با صدور بیانیه ای گفت: عملیات قدس پیام روشنی است که مردم ما اجازه ادامه تروریسم توسط رژیم اسرائیل را نخواهند داد. این جبهه افزود: حماسه قهرمانان گروه نوظهور مقاو.مت «عرین الاسود» و گردان “بلاطه” در مقابله با تهاجمات دشمن و عملیات قهرمانانه امروز در قدس تنها نشان دهنده اراده روزافزون مقاومت برای پاسخگویی به ترورهای دشمن صهیونیستی است.

از واکنش گروه های مقاومت چنین بر می آید که آن ها نه تنها از واکنش رژیم صهیونیستی هراسی ندارند بلکه در انتظار یک چنین واکنشی هستند . براساس خبرهای دریافتی، گروه‌های مقاومت فلسطین در غزه گروه‌های ضربتی خود را در حالت آماده‌باش قرار داده اند و آماده مقابله با هر اتفاق احتمالی و پیش‌بینی نشده هستند.  با توجه به تحولات میدانی، مقاومت در حال آماده شدن برای یک تشدید تنش بزرگ است که می‌تواند به جنگی گسترده تبدیل شود.

 بمب گذاری های چهارشنبه سیاه، فازجدیدی از انتفاضه رقم زد

از زمانی که انتفاضه جدید در فلسطین بعد از پایان طرح تشکیل دو دولت از سوی رژیم صهیونیستی استارت خورده است هر بار با بکارگیری ابتکارات و شیوه های جدید همراه بوده است.

رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که اتفاقات کرانه باختری به‌مثابه انتفاضه‌ای متفاوت از دو انتفاضه دهه هشتاد و سال ۲۰۰۰ میلادی است.

تامرهیمن، رئیس سابق سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی گفت: نشانه‌های واضحی که نمی‌توان از آن چشم پوشی کرد درباره وقوع انتفاضه سوم فلسطین که تاکنون شبیه آن را ندیده باشیم، وجود دارد. اوضاع فلسطین بیشتر از آنچه که تصورش را بکنیم در حال انفجار است. باید به عملیات تروریستی که در قدس رخ داد و همچنین عملیات ربودن جسد تیران بیرو به عنوان نشانه‌هایی برای احتمال انفجار اوضاع نگاه کنیم.

“ناصرالهدمی” رئیس کمیته مبارزه با یهودی‌سازی (شاخه قدس) تأکید کرد: عملیات بمب‌گذاری قدس روزهای سیاهی را برای اسرائیلی‌ها یادآوری کرد که در سال‌های انتفاضه گذراندند و شاهد عملیات‌های انفجاری وحشتناک در عمق اسرائیل به‌ویژه در شهری بودند که مدعی پایتختی آن برای اسرائیل هستند.

به‌ نوشته رسانه‌های اسرائیلی، مقامات امنیتی این رژیم نسبت به از کنترل خارج شدن اوضاع در شهرهای فلسطینی «بسیار نگران» هستند.

گیلی کوهن، تحلیلگر امور سیاسی در شبکه کان رژیم صهیونیستی گفت: رهبران امنیتی اسرائیل بسیار نگران انفجار اوضاع در داخل شهرهای فلسطین هستند.این رسانه‌ها به نقل از یک منبع آگاه از نشست‌ها میان مسئولان ارشد اسرائیلی و باربارا لیو، رئیس بخش خاورمیانه در وزارت خارجه آمریکا اعلام کردند که آمریکایی‌ها بسیار نگران حوادث کرانه باختری هستند.

همچنین روزنامه یدیعوت آحارونوت از آمادگی ارتش رژیم صهیونیستی برای گسترش دامنه حملات در کرانه باختری خبر داد. این روزنامه نوشت، وزارت جنگ رژیم صهیونیستی به دنبال خرید فوری ۵۰ خودروی زرهی برای استفاده از آن‌ها در کرانه باختری است.

عملیات های انفجاری هشداری پیشدستانه به احزاب دست راستی و فاشیستی اسرائیل

به نظرمی رسد مهمترین  پیام انفجارهای جدید به نتایج انتخابات اخیر رژیم صهیونیستی است که مهترین ویژگی آن به قدرت رسیدن احزابی است که از یک سو بسیار ایدئولوژیک و از دیگر سو بسیار نژادپرست هستند و لذا این این احتمال قوی وجود دارد که بعد از تشکیل کابینه جدید طرح های نیمه تمام قبلی خود را درباره تخریب مسجد الاقصی از طریق گذاشتن مجسمه هیکل بر روی آن و همچنین  تکمیل روند یهودی سازی قدس از طریق اخراج ساکنان آن به سرانجام برسانند و از این دید انفجارهای جدید هشداری پیشدستانه محسوب می شود.

با توجه به اینکه بعد ازانتخابات اخیر رژیم صهیونیستی احزاب و گروه های دست راستی برای ازسرگیری اقدامات تعرض آمیز و تجاوزگرانه خود در قدس خیز برداشته اند لذا احتمال اینکه دوباره عملیات شمشیر قدس دوباره تکرار شود وجود دارد با این تفاوت که اینبار گروه های مقاومت در کنار توان موشکی احتمالا از قدرت پهپادی خود نیز بهره خواهند گرفت.

نژادپرست های اسرائیلی در پی فرصت طلبی از انفجارها

کمتر ازیک ساعت پس از انفجارها، ایتمار بن غویر، جنجالی‌ترین چهره سیاسی این روزهای رژیم صهیونیستی خود را به محل حادثه رساند. بن غویر، رئیس حزب «قدرت یهودی» است و حزب او همراه با حزب «صهیونیسم دینی» و در ائتلاف با بنیامین نتانیاهو در انتخابات پارلمانی اخیر به پیروزی رسید.

بن غویرتأکید کرد که این انفجارها لزوم اقدامات سخت‌تر را نشان می‌دهد. او حتی پا را فراتر گذاشت و در واکنش به عملیات‌های نیروهای فلسطینی، خواستار انجام “ترورهای هدفمند” شد. بن غویر گفت: “باید فلسطینی‌ها را وادار به پرداخت هزینه کنیم.”

درست در شب انفجارهای چهارشنبه سیاه  مفاد توافقنامه ائتلافی بین حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو و قدرت یهودیتبه رهبری ایتمار بن غویرامضا شد و بن غویر منصب وزارت امنیت داخلی رژیم صهیونیستی  را به دست آورد. وی  قرار است تا کمتر از یک ماه دیگر وزیر امنیت داخلی در کابینه جدید رژیم صهیونیستی باشد.

طبق گزارش پایگاه خبری «آی‌۲۴»،  براساس مفاد این توافقنامه حزب “قدرت یهودیت”  مناصب وزارت امنیت ملی (وزیری با اختیاراتی بیشتر از وزرات امنیت داخلی)، وزارت توسعه شهرک‌های الجلیل، النقب و وزارت میراث، معاونت نخست‌وزیر کابینه را دریافت کرده است. علاوه ‌براین، بن‌غویر ریاست کمیته امنیت داخلی و ریاست کمیته صندوق اسرائیل را نیز به طور متناوب در دست خواهد داشت.

بن غویر به تازگی در یک محفل عمومی به صراحت اعلام کرده در صورتی که به عنوان وزیر امنیت داخلی در کابینه جدید انتخاب شود، آزادی عمل بیشتری به نیروهای پلیس و نظامیان صهیونیست جهت تیراندازی به سوی فلسطینی‌ها می‌دهد.

حازم قاسم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس انتصاب بن غفیر صهیونیست تندرو را  به عنوان وزیر امنیت داخلی در دولت جدید رژیم صهیونیستی دلیلی بر اصرار دولت آینده بر در پیش گرفتن سیاست‌های رادیکالی و نژادپرستانه علیه ملت، سرزمین و مقدسات فلسطین دانست و تصریح کرد تشدید جنایات دشمن صهیونیستی علیه ملت فلسطین بویژه در سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ پایداری، مقاومت و عملیات‌های بیشتر فلسطینیان را در پی خواهد داشت و موجب سرعت‌بخشیدن به انتفاضه برای بازداشتن این رژیم جنایتکار و سران تروریست آن خواهد شد.

کارشناسان، کابینه جدید رژیم صهیونیستی را که بعد از پنج سال بن بست سیاسی روی کار خواهد آمد از تندروترین و فاسدترین کابینه های تاریخ این رژیم ارزیابی کرده اند.

پیام های انفجارهای چهارشنبه سیاه

به نوشته رأی الیوم پیام نخست خطاب به سران صهیونیست است مبنی بر اینکه تداوم این وضعیت امکان ندارد و دستیابی به صلح و اشغال خاک فلسطین به صورت همزمان محال است.

پیام دوم خطاب به حامیان و همپیمانان صهیونیست هاست، مبنی بر اینکه زندگی مردم فلسطین که در معرض مرگ تدریجی قرار دارند، مهم است و جانبداری نامحدود از رژیم صهیونیستی نیز نمی‌تواند تا ابد ادامه داشته باشد.

پیام سوم متوجه سازمان ملل است که باید بداند سیاست عدالت ناقص، جایگزین حق مردم فلسطین نیست و قطعنامه‌های این سازمان نیز دردی از این مردم دوا نخواهد کرد.

پیام چهارم هم خطاب به مردم فلسطین از کرانه باختری تا نوار غزه است، مبنی بر اینکه مقاومت بازگشته است و ادامه دارد. لذا تشکیلات خودگردان و صهیونیست ها نخواهند توانست  آن را متوقف کنند. کسانی که عملیات های استشهادی چند ماه اخیر را دنبال می‌کنند، می‌دانند که مجریان آن، جوانانی هستند که به نیمه دوم عمر خود نرسیده‌اند و انتفاضه اول و دوم را درک نکرده‌اند.

گلدا مئیرنخست وزیرمقبور صهیونیستی پیش‌بینی کرده بود که با مرگ پدران در فلسطین، فرزندان آنان اشغالگری صهیونیست ها را فراموش خواهند کرد، ولی این تحولات نشان داد که جوانان فلسطینی به سرزمین خود پایبند هستند و حاضر نیستند از ان دست بردارند.

نتیجه گیری

همه شاخص ها و شواهد موجود حاکی از این است که مسئولیت تطویل بحران فلسطین استمراراشغالگری رژیم صهیونیستی وامتناع آن از پذیرش حداقل حقوق فلسطینی ها طبق اصول و قوانین بین المللی و پشت پا زدن به همه تعهدات قبلی خود است و لذا اگر فلسطینی ها به اقدامات مسلحانه در کرانه باختری وعملیات هایی همچون بمب گذاری درغرب بیت المقدس روی اورده اند هیچ راهی پیش رو ندارند و با توجه به اینکه رژیم صهیونیستی با تشکیل کابینه افراطی و نژادپرست ازهم اکنون برای اجرای برنامه های توسعه طلبانه جدید خیزبرداشته اند که امکان دارد با اخراج فلسطینی های ساکن کرانه باختری و حتی اراضی اشغالی سال ۱۹۴۸ همراه شود لذا فلسطینی ها نیز متقابلا به عملیات های تلافی جویانه و تدافعی کماکان ادامه خواهد یافت و به احتمال زیاد شیوه های جدید را بکار خواهند گرفت که برای صهیوینست ها شوکه آور و غافلگیرکننده خواهد بود.

احمد ابوالغیط دبیر کل اتحادیه عرب با بیان اینکه سرکوب فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی هر روز تشدید می شود، درباره انفجاراوضاع در اراضی فلسطین هشدار داد.

دبیر کل اتحادیه عرب تاکید کرد که نباید بحران های جهانی نوظهور، باعث به حاشیه رفتن مشکلات و بحران های منطقه به ویژه مسئله فلسطین شود، چرا که نمی توان این مسئله را نادیده گرفت و یا به حاشیه راند. ملت فلسطین از اشغالگری رنج می برد و تنها می توان با عنوان تبعیض نژادی از آن یاد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.