پیگیری مجلس از ۱۳ دستگاه برای باز شدن گره مشکلات مرزی استان های ایلام و خوزستان

0 8

شهریار حیدری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت و در تشریح سفر ۵ روزه هیات اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به مناطق مرزی استان های خوزستان و ایلام، اظهار داشت: این سفر با مسئولیت کمیته مرزی کمیسیون و با همراهی نمایندگان رشت، مراغه و اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان و ایلام انجام شد و در آن از مرزهای آبی و خاکی استان خوزستان از دهانه خلیج فارس و اروند تا نهر خین و هورالعظیم و همچنین میدان نفتی یاران شمالی بازدید شد و شورای تامین استان خوزستان نیز در هویزه تشکیل گردید.

وی افزود: مرزهای خوزستان با چالش های امنیتی و ضد امنیتی مختلفی روبه رو است که نیازمند بررسی، اصلاح و تجهیز است، همچنین در ادامه از بخش وسیعی از مرز ۴۲۰ کیلومتری ایلام نیز بازدید شد.

حیدری با اشاره به ظرفیت مرزی ایلام گفت: ایلام خط مرزی وسیعی با عراق دارد اما تنها یک گذرگاه در این منطقه وجود دارد و در این سفر از منطقه کیلات که در آینده قرار است تبدیل به یک گذرگاه مرزی شود بازدید به عمل آمد. همچنین از بازارچه مرزی چنگوله نیز که در صورت احداث می تواند ظرفیت خوبی برای مردم ایجاد کند با همراهی فرماندهی مرزبانی استان بازدید شد.

رئیس کمیته مرزی کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: حدود ۱۳ دستگاه از جمله سه وزارتخانه خارجه، صنعت و معدن و کشور در موضوع مرز درگیر هستند و ما برای پیگیری این سفر جلساتی را در تهران با دستگاه های مرتبط خواهیم داشت تا بتوانیم گره مشکلات باقی مانده از سال های گذشته در مناطق مرزی به ویژه در استان ایلام را باز کنیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.