نیمی از پست‌های سازمان حفاظت محیط زیست خالی است

0 15

رضا انجم شعاع معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: در نشست کمیسیون کشاورزی گزارشی از آخرین وضعیت بودجه سال جاری سازمان حفاظت محیط زیست و عملکرد آن ارائه کردیم، همچنین پیشنهاداتی در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۲ ارائه شد.

وی، ادامه داد: در سال جاری از ابتدای سال تا امروز حدود ۳۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی سازمان حفاظت محیط زیست اختصاص داده شده و برخی از ارقام را نیز از خزانه دریافت کرده‌ایم و در حال اجرای طرح ها و پروژه های مختلف در حوزه پایش، حفاظت از محیط های طبیعی، آموزش و فرهنگ سازی هستیم و مجموعه اقدامات دیگری نیز در حال انجام است.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست با بیان اینکه در نشست کمیسیون کشاورزی در خصوص ساختار سازمان حفاظت محیط زیست و کمبود نیروی انسانی این سازمان تبادل نظر شد، تصریح کرد: در بودجه سال آینده باید به سازمان حفاظت محیط زیست توجه بیشتری شود، در سند تحول مردمی نیز تاکید ویژه‌ای بر موضوعات محیط زیست شده است زیرا نظارت‌های این سازمان با سلامت مردم و کاهش آلودگی‌ها ارتباط دارد.

انجم شعاع با تاکید بر اینکه در هیات دولت نیز مطالبات سازمان حفاظت محیط زیست را در قالب لایحه بودجه سال آینده پیگیری می‌کنیم، عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۵۰ درصد از پست‌های سازمانی سازمان حفاظت محیط زیست دارای شاغل است و به شدت در زمینه حفاظت از محیط های طبیعی نیازمند تقویت نیروی انسانی هستیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر به ازای حدود ۱۰ هزار هکتار از محیط‌های طبیعی یک محیط بان داریم که بر اساس استانداردهای جهانی باید به ازای هر ۵۰۰ هکتار یک محیط بان مجهز به فناوری‌های نوین و تجهیزات داشته باشیم تا بتوانند ذخایر ژنتیکی را حفاظت کند.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست با بیان اینکه در حوزه پایش نیز با کمبود شدید منابع انسانی مواجه هستیم که از طریق سازمان اداری استخدامی آن را پیگیری می‌کنیم، گفت: حدود هزار نفر نیروی قراردادی داریم که به دنبال تثبیت آنها نیز می‌باشیم./

پایان پیام

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.