عملیاتی شدن قوانین حوزه مسکن نابسامانی بازار ملک را کاهش می‌دهد

0 3

اصغر سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه تامین مسکن روستایی و کمک به نوسازی بافت های فرسوده در مناطق کمتر برخوردار، انباشت تقاضا در شهرهای پرجمعیت را کاهش می‌دهد گفت: توجه به نوسازی بافت‌های فرسوده و اجرای دقیق قانون جهش تولید مسکن با حمایت بانک ها و پرداخت تسهیلات ارزان قیمت می تواند گام مهمی در مسیر ساماندهی بازار مسکن تلقی شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی، با تاکید برتوجه به مسکن روستایی افزود: تسهیل شرایط پرداخت وام ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی و برخورداری بخش کثیری از جامعه روستایی کشور از این امتیاز موجب نوسازی بافت‌های فرسوده و ناایمن روستاها شده و زمینه بازگشت به روستاها و مهاجرت معکوس را نیز فراهم می‌کند.

وی عنوان کرد: شرایط فعلی بازار مسکن و نابسامانی حاکم بر آن ایجاب می کند که هر چه سریع تر قوانین وضع شده در این حوزه از جمله قوانین مربوط به نوسازی بافت‌های فرسوده و قانون جهش تولید مسکن، عملیاتی شود. بی تردید این امر می تواند نابسامانی بازار مسکن را کاهش داده و با کنترل تقاضا مانع جهش یک باره نرخ ها شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، اضافه کرد:ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های مختلف برای ارتقا عملکرد وزارت راه و شهرسازی ضرورت دارد چرا که اجرای برنامه ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کنار رسیدگی به وضعیت نامناسب حمل و نقل دریایی، هوایی و جاده از عهده یک وزارت خانه به تنهایی بر نخواهد آمد. /

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.