نقش مردم یمن در تعیین روند سیاسی بسیار مهم است

0 7

 نقش مردم یمن در تعیین روند سیاسی بسیار مهم است

رئیس هیئت مذاکره کننده جنبش انصارالله یمن با بیان اینکه نقش مردم این کشور در تعیین روند سیاسی و مذاکرات بسیار مهم است، افزود: شرایط انسانی مهمتر از پرونده های سیاسی و مذاکرات است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، «محمد عبدالسلام» رئیس هیئت مذاکره کننده جنبش انصارالله یمن گفت: سفر هیئت عمان به صنعاء در راستای تکمیل دیدارهای سابق صورت گرفت و این کشور تلاش های زیادی برای تحقق صلح و امنیت در یمن می کند.

وی با تاکید بر اینکه شرایط انسانی مهمتر از پرونده سیاسی و مذاکرات در یمن است، عنوان کرد: دیدارهای مکرر میان صنعا و مسقط نشان دهنده جدیت ما برای رسیدن به نتیجه ملموس است، ولی مسئله جدی نبودن طرف مقابل در مذاکرات است.

این در حالی است که جنبش انصارالله یمن آمریکا را به مانع تراشی در مسیر برقراری صلح در یمن و پایان دادن به درگیری هشت ساله در این کشور متهم کرد و «علی القحوم» یکی از اعضای دفتر سیاسی این جنبش، در توییتی نوشت: آمریکایی‌ها هر چقدر تلاش کردند که بر اقدامات خود سرپوش بگذارند و در پشت پرده قرار داشته باشند، اما اتفاقات و حقایق و رفتار تهاجمی مستمر، چهره زشت آنها را آشکار کرد.

وی ادامه داد: من به صراحت اعلام کردم که تجاوز و محاصره یمن توسط ائتلاف سعودی، تصمیم آمریکاست و از سوی واشنگتن اعلام شد. این آمریکایی‌ها هستند که تجاوز به یمن را هدایت می‌کنند، تمام عواقب فاجعه بار آن را به دوش می کشند، مانع صلح می‌شوند و برای تشدید تنش و تداوم توطئه‌ها فشار می‌آورند.

شایان ذکر است که صنعا در اکتبر گذشته، اعلام کرد که مذاکرات برای تمدید آتش بس سازمان ملل در یمن به بن بست رسیده است، زیرا عربستان سعودی از پرداخت حقوق کارکنان دولت از محل درآمدهای نفت و گاز تولیدی استان‌های یمن و متوقف کردن جنگ و محاصره علیه یمن خودداری می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.