تداوم حملات ائتلاف متجاوز سعودی به استان الحدیده یمن

0 4

تداوم حملات ائتلاف متجاوز سعودی به استان الحدیده یمن

رسانه‌های یمنی اعلام کردند که ائتلاف متجاوز سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته استان الحدیده یمن را هدف حملات موشکی و توپخانه‌ای قرار داده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ائتلاف متجاوز سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته  استان الحدیده را هدف حملات موشکی و توپخانه‌ای قرار داده است.

ائتلاف متجاوز سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته  پهپادهای جاسوسی ائتلاف سعودی وارد آسمان مناطقی در استان الحدیده یمن شدند.

به گزارش المسیره، حملات راکتی ائتلاف  متجاوز سعودی نیز در مناطق مختلفی از استان الحدیده ادامه دارد و واحد توپخانه  این ائتلاف متجاوز  نیز مناطقی را در «حیس» و« الجبلیه»  هدف قرار داد.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کرد که این حملات تاکنون بیش از ۴۷ هزار نفر کشته و زخمی برجای گذاشته اشت.

آتش بس در یمن از یازدهم فروردین ماه سال جاری با وساطت سازمان ملل محقق شد که دو ماهه قابل تمدید بود که تاکنون دو بار تمدید شده است. قرار بود این توافق مهر ماه تمدید شود ولی عدم تحقق مطالبات دولت نجات ملی که بر اساس توافق بوده، منجر به عدم تمدید آن تا این لحظه شده است.

پیش از این سرلشگر «جلال الرویشان» معاون امور دفاعی و امنیتی نخست وزیر یمن در صنعاء تاکید کرد: موضع ما ثابت است و سقف مطالبات ما، لغو محاصره، توقف تجاوزگری و جنگ و خروج تمام نیروهای بیگانه و پرداخت غرامت جنگی به اضافه پرونده حقوق است.

دولت نجات ملی یمن طی روزهای اخیر تأکید کرده است که کشورهای متجاوز سعودی و امارات به این کشور باید به تعهدات خود ذیل توافق آتش‌بس عمل کنند؛ قرار بود بر اساس این آتش‌بس، فرودگاه صنعاء بازگشایی شود و موانع ورود کشتی‌ها به بندر الحدیده برداشته شود و حقوق کارمندان دولت که برای سال‌ها به‌دلیل جنگ پرداخت نشده است، پرداخت شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.