برخی هنوز اهمیت دانشگاه‌‎های فرهنگیان و شهید رجایی را درک نکرده‌اند

0 11

علیرضا پاک فطرت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با تأکید بر ضرورت تقویت دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی، اظهار کرد: مقام معظم رهبری حدود سه سال قبل بر اهمیت دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان تأکید داشته و اگر ما دنباله‌روی فرمایشات ایشان باشیم باید بر تقویت این دانشگاه‌های تربیت دبیر اهتمام بورزیم.

نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه به این فرمایشات رهبری توجه ویژه نشد، چراکه اگر توجه می‌‎شد، امروز اوضاع آموزش و پرورش ما اینچنین نبود و با این حجم از کمبود معلم مواجه نبودیم.

وی با بیان اینکه به نظر می‌رسد دشمنان ما بهتر از ما اهمیت دانشگاه فرهنگیان را درک کرده‌اند، افزود: اگر معلم به صورت رفاقتی، قوم و خویشی یا سفارشی جذب شود، خروجی آن مشخص خواهد بود و وضعیت آموزش و پرورش در کشور را دچار اخلال خواهد کرد.

پاک فطرت با بیان اینکه معتقدم کار معلم به مراتب از استاد دانشگاه سخت‌تر است، گفت: شخصیت دانش‌آموز پیش از ورود به دانشگاه شکل می‌گیرد و باید در زمینه پرورش و تربیت دانش آموزان که به نظر می‌رسد خیلی جدی گرفته نمی‎‌شود، گام‌های جدی برداشت.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به حمایت این کمیسیون از دانشگاه‌های فرهنگیان، تصریح کرد: با توجه به اینکه در فصل تدوین لایحه بودجه قرار داریم، باید توجه داشت که تحول در ساختار آموزش و پرورش لازم است و این تحول بدون اختصاص بودجه ایجاد نمی‌شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: در برنامه هفتم توسعه و قانون بودجه باید به حوزه آموزش و پرورش توجه ویژه شود، تا زمانی که این بودجه به حوزه آموزش و پرورش اختصاص پیدا نکند، هر فردی وزیر آموزش و پرورش شود، در صورت بهترین عملکرد، شرایط را مثل امروز حفظ می‌کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.