دیدار و گفتگوی امیرعبداللهیان با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه

0 20

دکتر حسین امیرعبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان که در آنکارا به سر می‌برد عصر روز سه شنبه با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، دکتر حسین امیر عبدالهیان وزیر امور خارجه کشورمان که در آنکارا به سر می‌برد عصر روز سه شنبه با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار طرفین در خصوص سفر آتی رئیس جمهور اسلامی ایران به ترکیه، ضمن تاکید بر اهمیت این دیدار، اعلام آمادگی کردند در خلال این سفر هشتمین نشست کمیسیون عالی روابط دو کشور نیز برگزار شود.

وزیر امور خارجه کشورمان آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تلاش در جهت دستیابی به سقف هدف گذاری تجارت دو جانبه را اعلام و رئیس جمهور ترکیه نیز ضمن اعلام آمادگی برای ارتقاء روابط دو جانبه دو کشور همسایه، ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک میزبان رئیس‌جمهور کشور مان در ترکیه باشد.

در این ملاقات طرفین بر اهمیت برگزاری نشست های ٣+٣ در خصوص مسائل قفقاز، سه جانبه ایران- عراق-ترکیه و همچنین سه جانبه ایران – ترکیه و آذربایجان تاکید کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابراز خشنودی از شروع روند فی مابین آنکارا و دمشق، ابراز امیدواری کرد که این روند به صلح و ثبات میان دو کشور بیانجامد.

رئیس جمهور ترکیه روابط تهران و آنکارا را مهم و ممتاز خواند و ضمن اشاره به اهمیت نقش ایران در گفتگو های روند آستانه، تاکید کرد یقینا ایران می‌تواند به رویکردهای جدید کمک مؤثر بنماید.

همکاری‌های دو کشور در زمینه انرژی، حمل و نقل، فرهنگ، گردشگری، تجارت، علم و فناوری و ارتباطات نیز از دیگر موارد مورد بررسی در دیدار دکتر امیرعبداللهیان و رئیس جمهور ترکیه بود که طی آن تاکید شد برای دو ملت و دو دولت در خصوص توسعه سطح همکاری در زمینه‌های مذکور هیچ محدودیتی وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.