«شهرک بازیافت» و «مزرعه خورشیدی» در قم احداث می‌شود

0 2

«شهرک بازیافت» و «مزرعه خورشیدی» در قم احداث می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، شورای سازمان پسماند شهرداری با حضور معاون محیط‌زیست و خدمات شهری، اعضای ناظر شورای اسلامی شهر، مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره این سازمان در سالن جلسات شهرداری قم برگزار شد.

بر اساس اساسنامه سازمان مدیریت پسماند، جلسه شورای سازمان مدیریت پسماند هر شش ماه یک‌بار با حضور اعضا برگزار می‌شود. در ابتدای جلسه نیز، مصوبات جلسه گذشته که در تیرماه برگزار شد، در ۱۱ بند قرائت و اقدامات انجام‌شده سازمان مورد بررسی قرار گرفت.

استفاده از شرکت‌های دانش‌بنیان در خصوص مسائل زیست‌محیطی و مدیریت پسماند و استفاده از پایان‌نامه‌های دانشجویی از دانشگاه‌های معتبر استان و کشور در سطوح ارشد و دکتری، از موضوعاتی بود که سازمان مدیریت پسماند در سال جاری به آن اهتمام داشته و دانشجویان سراسر کشور می‌توانند پایان‌نامه‌های خود در حوزه مدیریت پسماند ارائه دهند.

احداث مزرعه خورشیدی و شهرک بازیافت در مجموعه پردازش پسماند البرز قم از دیگر پروژه‌های اجرایی سازمان مدیریت پسماند بود که در این جلسه گزارش آخرین وضعیت اجرایی  آن ارایه شد و مورد بررسی قرار گرفت.

پیگیری‌های لازم در خصوص واگذاری زمین مجتمع پردازش پسماند خشک و ساماندهی مراکز تفکیک پسماند در راستای ساماندهی گاراژهای ضایعاتی سطح شهر از طریق استانداری و اداره کل راه و شهرسازی نیز از دیگر اقدامات در حال انجام سازمان است که گزارش آن در این جلسه مطرح شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.