۱۴ طرح صنعتی با ۱۳۰ نفر اشتغال‌زایی در چهارمحال و بختیاری افتتاح می‌شود

0 4

۱۴ طرح صنعتی با 130 نفر اشتغال‌زایی در چهارمحال و بختیاری افتتاح می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکرد به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری سجاد رستمی گفت: ۱۴ طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری ۶۱ میلیارد تومانی در استان تکمیل و آماده افتتاح شده است.

مدیرکل صمت چهارمحال و بختیاری افزود: این طرح‌ها در بخش‌های صنایع غذایی، کانی‌های غیرفلزی، محصولات بهداشتی و صنایع شیمیایی است.

وی با بیان اینکه طرح‌های آماده افتتاح در استان برای ۱۳۰ نفر اشتغال ایجاد می‌کند، تصریح کرد: این طرح‌ها که در شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، فارسان، لردگان، سامان و بن واقع شده است در دهه فجر امسال بهره‌برداری می‌شوند.

رستمی با بیان اینکه در حال حاضر دو هزار واحد صنعتی در چهارمحال و بختیاری در دست ساخت است، اظهار داشت: از این تعداد ۴۰۰ مورد آن بیش از ۶۰ درصد پیشرفت دارد و با تکمیل و بهره‌برداری از طرح‌های صنعتی جدید سهم این استان در طرح‌های صنعتی فعال کشور به ۲.۵ درصد افزایش می‌یابد.

مدیرکل صمت چهارمحال و بختیاری افزود: این استان هم‌اکنون به‌عنوان تنها تولیدکننده ورق‌های گالوالوم کشور، تنها تولیدکننده ورق‌های گالوانیزه خودرو خاورمیانه و دارنده نخستین مرکز خصوصی پرتودهی گامای خاورمیانه مطرح است.

وی ادامه داد: تنها تولیدکننده شیرخشک نوزاد با برند ایرانی، تنها تولیدکننده مخازن گاز مایع ال. پی. جی (LPG)، نخستین و تنها تولیدکننده صنایع آزمایشگاهی مجازی در ایران، تنها تولیدکننده قطعات پلیمری خودرویی کشور و بزرگ‌ترین تولیدکننده موکت و کف‌پوش خودرویی ایران در این استان فعالیت دارد.

رستمی اظهار داشت: هم‌اکنون در این استان ۹۲۶ واحد صنعتی در حال فعالیت است که ۳۶ واحد از این مجموعه واحد‌های بزرگ و دارای اشتغال بالای ۱۰۰ نفر و ۳۲ واحد متوسط با اشتغال بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر و بقیه واحد‌های صنعتی کوچک هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.